medyauzmani.com

A16z, 40 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük ediyor

Merkezi olmayan bilgi protokolü Golden, girişim şirketi Andreessen Horowitz (a16z) tarafından yönetilen ve Dropbox, Postmates ve Twitch’in kurucuları olan Protocol Labs, OpenSea Ventures ve Solana’nın katkılarıyla 40 milyon dolarlık bir finansman turunu başarıyla tamamladı.

B Serisi finansman turuna liderlik etmenin yanı sıra Ali Yahya, genel ortak Andreessen Horowitz ve kurucu ortak Marc Andreessen, Golden’ın yönetim kuruluna katılacak. Fon ile Golden, Web3 çağında bilgi keşfini ve doğrulamasını standart hale getirmek için tasarlanmış bir protokol geliştirmek için ek kaynaklara sahip olacak.

Golden, özellikle standart veri toplama ve doğrulamayı teşvik eden merkezi olmayan bir arayüz geliştiriyor. Şirket ayrıca, testnet protokolünün ilk aşamalarına 35.000’den fazla kullanıcının katıldığını iddia etti.

Kripto sektöründe risk finansmanındaki yavaşlamaya rağmen, 2022’de blockchain odaklı girişimlerde rekor yatırımlar görüldü. Son zamanlarda, girişim fonu şirketi Pantera Capital, ikinci blockchain fonu için 1,25 milyar dolar artırma planlarını açıkladı. İnternetin gelecekteki versiyonu olan Web3 alanına odaklanan projeler, risk sermayesi topluluğundan büyük ilgi gördü.

Golden, ürünü anlatırken, Web3 teknolojilerinin birleşiminin, tanıtımın ana problemlerini çözmek için çok uygun olduğunu vurguladı. Golden ayrıca “iyi yatırımcıları” yerel tokenlerle ödüllendirmeyi planlıyor. Ancak şirket, nihai ürünün “Web3 Wikipedia” olmayacağını da sözlerine ekledi. Mainnet’in 2023’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın