medyauzmani.com

AB Rus varlıklarına el koymak için harekete geçti; Kanada daha güçlü adımlar atılmasını istiyor Yazar Investing.comKanada Maliye Bakanı Chrystia Freeland kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği’nin (AB) dondurulmuş Rus merkez bankası varlıklarından elde edilen talih kuşu kârlarını hedef alan yeni mevzuatının önemini vurguladı. Yasa, Rusya’yı Ukrayna’daki eylemlerinden sorumlu tutmaya yönelik devam eden çabaların bir parçasıdır. Freeland bu adımın önemini vurguladı ve Kanada’nın Moskova’ya karşı daha sağlam tedbirler almak için uluslararası müttefiklerle aktif bir şekilde işbirliği yaptığını belirtti.

Freeland, Rus saldırganlığının bir sonucu olarak Ukrayna’ya verilen büyük zararın altını çizerek, savaşın yıktığı ülkeyi yeniden inşa etmenin getirdiği önemli mali yüke dikkat çekti. Freeland şunları söyledi: “Rusya Ukrayna’ya çok büyük zarar verdi… Yeniden inşa etmek çok pahalıya mal olacak ve saldırgan tarafın bu zararı ödemesinin kesinlikle uygun olduğunu düşünüyoruz.”

Kanadalı bakan, ülkesinin AB’nin eylemlerini genişletmek üzere ortaklarıyla birlikte çalışma niyetinde olduğunu ifade etti. Bu ek tedbirlerin ayrıntıları açıklanmamış olsa da, bakanın yorumları Ukrayna için tazminat talep etme ve Rusya’nın askeri harekâtının mali sonuçlarına katlanmasını sağlama konusundaki kararlılığı yansıtıyor. Ortak uluslararası çaba, Rusya’yı çatışma nedeniyle Ukrayna’nın maruz kaldığı maliyetlere katkıda bulunmaya zorlayacak stratejiler geliştirmeyi amaçlıyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın