medyauzmani.com

Adalet Bakanlığı, Celso’nun müvekkilin görüntülerini açma talebine itiraz etti!

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Celsius Network’ün belirli müşterilere para çekme ve stabilcoin varlıklarının satışını yeniden açma talebine itiraz etti.

Adalet Bakanlığı, Celsius’un mali durumunun şeffaf bir şekilde yansıtılmadığını ve bu tür önemli kararların bağımsız bir denetçi raporu sunulana kadar dikkate alınmaması gerektiğini savundu.

Adalet Bakanlığına ek olarak; Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu, Teksas Bankacılık İdaresi ve Vermont Mali Düzenleme Kurumu da geçen hafta talebe itiraz etmişti. Bu kurumların üçü de talebe karşı çıktılar, sanki Celsius elindeki stabil coinleri satacakmış gibi, sermayeyi eyalet yasalarını ihlal ederek operasyonlarını sürdürmek için kullanma riski vardı.

ABD Adalet Bakanlığı’nın mütevellisi William Harrington, 30 Eylül’de New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne, Celsius’un mali durumundaki şeffaflık eksikliğini öne sürerek ve şirketin para çekme işlemlerinin “gözaltına alınmasına” açılmasına itiraz ederek temyiz başvurusunda bulundu. ” ve “kısıtlı” hesap müşterileri.

William Harrington, bu tür para çekme işlemlerinin, Celsius’un temyiz başvurusundaki ticari faaliyetlerinin bağımsız bir incelemesi tamamlanana kadar yatırımcılara sunulmaması gerektiğini savunuyor.

Bir “santigrat” talebi erkendir ve müfettiş raporu sunulana kadar reddedilmelidir. Para çekme talebi, borçluların kripto varlıkları tam olarak anlaşılmadan önce fonları bir grup alacaklıya pervasızca dağıtmayı amaçlıyor.

Teksas ve Vermont’taki düzenleyiciler tarafından dile getirilen benzer endişelere atıfta bulunan Adalet Bakanlığı, Celsius’un stablecoin satma teklifine de karşı çıktı çünkü “böyle bir dağıtım veya satışın şirket üzerindeki etkisinden” özel olarak bahsetmedi.

Harrington belgesi ayrıca, “Stablecoin Talebi, alacaklıların sahip olduğu sabit paraların mülkiyet, ayrılma veya bu tür satışların alacaklılar üzerindeki gelecekteki etkisi hakkında bilgi vermeden zorla tasfiye edilmesini istiyor” diyor.

Yeni bir bağımsız denetçi atanması

Harrington’a göre, 29 Eylül’de Shobha Pillai’yi yeni denetçisi olarak atadı ve ataması aynı gün New York İflas Mahkemesi tarafından onaylandı.

Ancak yeni denetçi Shobha Pillai’nin Celsius derecesini bildirmek için yaklaşık iki ayı olacak. Pillay’in varlık ve yükümlülüklerinin net bir dökümünü sunması umulmaktadır.

Nitekim Harrington, Celsius’un önerilerinin denetim raporu sunulana kadar dikkate alınmaması gerektiğini vurguladı. “Herhangi bir dağıtım veya satış, Amerika Birleşik Devletleri Mütevelli Heyeti ve mahkeme, Celsius’un borçlarının değeri, aleyhindeki iddialar, elindeki varlıklar ve borçlunun borçlarını fiilen ödeme niyeti hakkında bir karar verene kadar ertelenecektir. alacaklılara,” dedi Harnton.

Celsius’un en büyük yatırımcılarından biri olan kripto yatırım platformu BnkToTheFuture’un kurucusu Simon Dixon, Ekim ayında Twitter’da yaptığı bir gönderide Celsius hakkında bir tahminde bulundu. Dixon’a göre, Celsius, yeniden yapılanma planının bir parçası olarak müşterilerini CEL tokenleri ile tazmin edecek.

Böyle bir senaryoda Dixon, FTX US tarafından kazanılan son 1,3 milyar dolarlık Voyager Dijital varlık müzayedesine benzer şekilde Celsius varlıkları için bir teklif savaşının başlayacağına inanıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın