medyauzmani.com

Alameda Research, Voyager Digital’e 200 Milyon Dolar Borç Öder

Alameda Research şirketi, Voyager Digital’i iflas ettirmek için yaklaşık 200 milyon dolar borç ödeyecek. Alameda, söz konusu kripto para birimini Eylül 2021’de ödünç aldı. O zaman ödünç alınan varlıklar 380 milyon dolara yakındı.

New York’un Güney Bölgesi’ndeki İflas Mahkemesi’ne yakın zamanda sunulan bir dosyaya göre, Alameda, tarafların rızasıyla 30 Eylül’e kadar yaklaşık 6.553 Bitcoin (BTC) ve 51.000 Ether (ETH) geri ödeyecek. Alameda resmi Twitter hesabından borcunu ödemeye hazır olduğunu doğruladı.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Voyager’ın ayrıca 4.65 milyon FTX jetonunu (FTT) ve 63.75 milyon Serum’u (SRM) iade etmesi gerekecek. Söz konusu kripto varlıkları, basın tarihi itibariyle 160 milyon dolar değerinde. Temmuz ayında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunan şirket, müşterilerine paralarının bir kısmını iade etmek için varlıklarını açık artırmaya çıkarmaya başladı.

İflas davasındaki mahkeme dosyaları ve mali belgeler, Voyager ve Alameda arasında derin bir bağlantı olduğunu gösteriyor. Haziran ayında, Voyager’ın başı belaya girmeye başladığında, Alameda borç alandan borç verene geçti ve 500 milyon dolarlık bir kurtarma kredisi teklif etti. Voyager’ın teklifi “müşterilerine zarar verebileceği” gerekçesiyle reddetmesi, iki taraf arasında tartışmaya neden oldu.

Ayrıca, Voyager’ın mali kayıtları, Alameda’nın da kayıtlı olduğu BVI tabanlı bir kuruluş için 1,6 milyon dolardır. Paraya değecek kripto kredileri yaptığını gösteriyor. Öte yandan Alamaeda, Voyager’ın en büyük hissedarlarından biriydi ve şirketin toplam hisselerinin %11,56’sına sahipti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın