medyauzmani.com

Alfabe ve Meta Hâlâ BofA’daki En Değerli Hisse Senedi Yazar Investing.com

© Reuters.

Yazar – Senad Karahimetovic

Bank of America (BofA), internet sektörünün en değerli hisse senetleri olarak gördüğü Alphabet (NASDAQ) ve Meta Platforms (NASDAQ) konusundaki olumlu duruşunu yineledi.

Bank of America, Wall Street’in Alphabet/Meta’nın gelirine ilişkin tahminlerinin 2023 için muhtemelen çok yüksek olacağını kabul ediyor. Ayrıca, TikTok ve AVOD’dan gelen artan rekabet, sektörün büyümesine 5 milyar dolardan fazla katkıda bulunabilir.

Sonuç olarak, banka GOOGL ve META için tahminlerini hafif bir durgunluk ve kur dalgalanmalarını yansıtmak için düşürdü. Bu düşük tahminler daha sonra daha düşük fiyat hedeflerine yansıdı: META hisseleri için hisse başına 196 dolar ve GOOGL hisseleri için hisse başına 114 dolar.

Öte yandan, EPS’nin (hisse başına kazanç) maliyet düşürme faaliyetleri göz önüne alındığında daha esnek olması bekleniyor.

“2023 için reklam geliri görünümü son altı ayda kötüleşirken, olumsuz duyguların ve daha düşük değerlemelerin daha çekici bir yatırım alanı oluşturduğuna ve Alphabet Max ve Meta Reels’in performansından elde edilen gelirin önümüzdeki dönemde önemli bir gelir faktörü olabileceğine inanıyoruz. 2023.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın