medyauzmani.com

Ambarella 4. çeyrek ve mali yıl kazançlarını 27 Şubat’ta açıklayacak Yazar Investing.com


© Reuters.

SANTA CLARA, Kaliforniya – Edge AI yarı iletken teknolojisinde uzmanlaşmış bir şirket olan Ambarella, Inc. (NASDAQ: AMBA), dördüncü çeyrek ve 2024 mali yılı için kazanç konferans görüşmesini 27 Şubat Salı günü Pasifik Saatiyle 13:30’da planladı. Firma kazanç raporunu aynı gün piyasa kapandıktan sonra açıklayacak.

Konferans görüşmesi sırasında soru sormak isteyen katılımcıların, görüşmeye erişmek için gerekli olan arama numaralarını ve kişisel kimlik numarasını (PIN) almak için önceden çevrimiçi kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Konferans görüşmesi canlı olarak yayınlanacak ve bir tekrarı şirketin yatırımcı ilişkileri web sitesinde web yayını yoluyla sunulacaktır.

Ambarella’nın teknoloji portföyü, çeşitli insan görüşü ve uç yapay zeka uygulamalarının ayrılmaz bir parçası olan ürünleri içermektedir. Bu uygulamalar video güvenliği ve gelişmiş sürücü destek sistemlerinden (ADAS) elektronik aynalara, sürüş kayıt cihazlarına, sürücü ve kabin izleme, otonom sürüş ve robot teknolojilerine kadar uzanmaktadır. Şirketin düşük güçlü çip üzerinde sistemleri (SoC’ler), akıllı algılama, birleştirme ve planlamayı kolaylaştıran yüksek çözünürlüklü video sıkıştırma, gelişmiş görüntü ve radar işleme ve derin sinir ağı işleme yetenekleri sunmak üzere tasarlanmıştır.

Bu duyuru Ambarella’nın basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

Ambarella, Inc. (NASDAQ: AMBA) kazanç raporunu paylaşmaya hazırlanırken, yatırımcılar ve analistler şirketin mali sağlığını ve piyasa performansını yakından takip ediyor. InvestingPro verilerine göre, Ambarella yaklaşık 2,23 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bu da yarı iletken sektöründeki önemli varlığını gösteriyor. Zorlu bir piyasaya rağmen, şirket 2024 yılının 3. çeyreği itibariyle son on iki ayda %60,27’lik brüt kâr marjını korumayı başardı ve satılan malların maliyetini muhasebeleştirdikten sonra gelirinin önemli bir kısmını elinde tutma becerisini gösterdi.

InvestingPro İpuçları, Ambarella’nın bilançosunda borçtan daha fazla nakit bulundurduğunu ortaya koyuyor ve bu da ekonomik belirsizliklerin üstesinden gelebilecek sağlam bir finansal pozisyona işaret ediyor. Ayrıca, 15 analist önümüzdeki dönem için kazançlarını yukarı yönlü revize ederek şirketin gelecekteki performansına ilişkin olumlu bir hissiyatı yansıtıyor. Bununla birlikte, analistlerin cari yılda satışlarda düşüş beklediğini ve şirketin bu yıl kârlı olmasını beklemediğini belirtmek gerekir.

Ambarella’nın finansal verilerini ve tahminlerini daha derinlemesine incelemek isteyen yatırımcılar için InvestingPro’da ek ipuçları mevcut. Okuyucular PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ekstra %10 indirim kazanabilir ve yatırım kararlarını etkileyebilecek daha fazla bilgi edinebilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın