medyauzmani.com

AMD’nin Kria K26 SOM’u JR Kyushu tren yolu denetimlerini geliştiriyor Yazar Investing.com


© REUTERS

SANTA CLARA, Kaliforniya – Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ: AMD (NASDAQ:)), JR Kyushu Demiryolu Şirketi ile AMD Kria K26 Modül Üzerinde Sistem’in (SOM) ray denetim süreçlerini modernleştirmek için kullanıldığı bir işbirliği yaptığını duyurdu. Yapay zeka destekli çözüm, Japon hızlı tren operatörünün geniş ağı için güvenlik denetimlerinin verimliliğini ve hassasiyetini artırmayı amaçlıyor.

JR Kyushu, 1.455 milden fazla demiryolu hattının yönetiminden sorumlu ve geleneksel olarak hat denetimlerini manuel olarak gerçekleştiriyor. Daha fazla güvenlik arayışında olan şirket, Tokyo Artisan Intelligence (TAI) tarafından geliştirilen bir çözümü kullanarak teknoloji odaklı bir yaklaşım benimsedi. Bu yenilik, hızlı görüntü işleme için AMD Kria K26 SOM’dan ve saatte 12 mil hıza kadar çalışma hızlarında gevşek cıvatalar gibi ray anormalliklerini belirlemek için gelişmiş yapay zeka yeteneklerinden yararlanan, bir arabaya monte edilmiş bir görüntülü bilgi işlem kutusunu içeriyor.

Kria K26 SOM’un gömülü platformu, özel bir AMD Zynq UltraScale+ MPSoC, DDR bellek ve JR Kyushu’nun demiryolu sisteminin değişen koşullarına dayanıklılık ve uyum için tasarlanmış diğer özellikleri içeriyor. Bu teknolojinin uygulanması, emek yoğun, ayakla yapılan denetimlerden daha uygun maliyetli ve operasyonel açıdan verimli bir yönteme geçiş anlamına geliyor.

AMD’nin Endüstriyel, Görme, Sağlık ve Bilim Pazarları Kıdemli Direktörü Chetan Khona, JR Kyushu’nun Kria SOM’u benimsemesinin, çeşitli uygulamaların otomatikleştirilmesi ve optimize edilmesinde uç yapay zeka bilişiminin ve programlanabilir SOM’ların dönüştürücü potansiyelini örneklediğini belirtti.

Bu makalede yer alan bilgiler basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın