medyauzmani.com

Anonymous’tan Bored Ape NFT grubuyla ilgili iddialar

Popüler aktivist grup Anonymous, Pazartesi günü blockchain teknoloji şirketi Yuga Labs ve NFT Bored Ape Yacht Club grubunu hedef alan bir video yayınladı.

Hacker grubu, Yuga Labs’in BAYC NFT’lerinde gizli anlamları olan belirteçleri kullandığına dair birkaç iddiada bulundu. Anonymous, şirketin Nazizm, ırkçılık, maymunlar ve çocukların cinsel istismarı gibi birçok tartışmalı konuyu desteklediğine inanıyor.

Aktivist hacker grubu, önemli kişilerle yapılan kapsamlı araştırmalar ve röportajlardan sonra, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Yuga Labs’in gizli anlamları olan kodları gözden uzak tutmaktan suçlu olduklarını “şüphesiz” doğrulayabileceğini söyledi.

Hacker grubu, iddiaları temelsiz bir “komplo teorisine” dönüştürmeye karşı uyardı ve bunu yapanların basitçe “cahil, deneyimsiz veya daha kötüsü, finansal bir çıkar çatışması içinde” olduğunu da sözlerine ekledi. Hacker grubunun bir temsilcisi şunları söyledi:

“Anonymous, BAYC koleksiyonunun ve Yuga Labs markasının Nazizm, ırkçılık, maymunlar ve pedofili desteğini yansıtan bir veya iki değil düzinelerce simge içerdiğinden emin.”

Anonymous, bu sanat eserlerinin sahiplerinin de Bored Ape Yacht Club ve Yuga Labs tarafından yapılan aldatmacaların kurbanı olduğunu savunarak, NFT sahiplerini finansal çıkarlarını korumak için sessiz kalmamaya çağırdı:

“Kurucuların size bundan daha fazlasını borçlu değiller mi? BAYC topluluğu dışında pek çok kişi, eşi benzeri görülmemiş ve haksız bir şekilde sizi nasıl aldattıklarını konuşmaya devam ediyor.”

Anonim yatırımcılar, ortaklar, Andreessen Horowitz, Mark Cuban, Dez Bryant, Tom Brady, Ben Simmons, Neymar Junior, Kevin Hart, Drake Bell ve Shaquille O’Neal gibi ünlülerin yanı sıra Lion, Tree, Adidas, Tiffany & gibi büyük markalar A.Ş. ve ırkçılık Ve maymun ve pedofiliyi desteklemek için bu konuya karşı durmak ve bu konuda sağlam bir duruş sergilemek.

Yuga Labs’ın kurucu ortağı Greg Solano, 24 Eylül’de Medium’daki bir gönderide şirkete karşı benzer haberleri yalanladı:

“Bizi çok gizli bir Nazi olmakla suçlayan bir grup Yahudi, Türk, Pakistanlı ve Kübalı arkadaşın çılgınca bir dezenformasyon kampanyasının hedefi haline geldik.”

Solano, ekibine yönelik ırkçılık iddialarının tamamen asılsız olduğunu da vurguladı.

Cointelegraph, Yuga Labs’a ulaştı ancak yayınlandığı sırada herhangi bir yanıt alamadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın