medyauzmani.com

Applied Digital AI Alliance üyeliğini duyurdu Yazar Investing.com


© Reuters.

DALLAS – Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) için dijital altyapı konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Applied Digital Corporation (NASDAQ:APLD), bugün AI Alliance üyeliğini duyurdu. Bu koalisyon, açık inovasyonu ve sorumlu yapay zeka (AI) gelişimini teşvik etme ortak hedefiyle startup’lar, akademi ve hükümet gibi çeşitli sektörlerden önde gelen kuruluşları içeriyor.

Aralık 2023’te IBM ve Meta tarafından ortaklaşa kurulan AI Alliance, geliştiricileri ve araştırmacıları yapay zekayı sorumlu bir şekilde ilerletmede destekleyen, bilimsel bütünlüğü ve toplumsal faydaları sağlayan açık bir topluluk oluşturmayı amaçlıyor. Odak noktası, YZ endüstrisinde güven, emniyet, güvenlik, çeşitlilik ve ekonomik rekabet gücüdür.

Applied Digital CEO’su Wes Cummins, şirketin misyonunun AI Alliance’ın hedefleriyle uyumunun altını çizdi. YZ’de sorumlu ve adil bir ilerleme sağlamak için farklı gruplar arasında işbirliğinin önemini vurguladı. Applied Digital, HPC uygulamalarını optimize etmek için enerji üretim kaynaklarında stratejik olarak konumlandırılan gelişmiş düşük maliyetli dijital altyapısıyla tanınıyor.

Applied Digital, AI Alliance’a katılarak, olumlu bir toplumsal etkiye sahip AI araçlarının geliştirilmesine katkıda bulunmak için dijital altyapıdaki uzmanlığından yararlanmayı amaçlamaktadır. Şirket, çözümleri hızla dağıtma kabiliyetinin kendisini bu işbirlikçi çabada önemli bir rol oynayacak konuma getirdiğine inanıyor.

Applied Digital, Kuzey Amerika genelinde yeni nesil veri merkezleri işletmekte ve genişleyen HPC pazarına çözümler sunmaktadır. Şirketin AI Alliance’a katılımı, etik ve sürdürülebilir AI teknolojilerine olan bağlılığını yansıtmaktadır.

Bu duyuru Applied Digital Corporation tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın