medyauzmani.com

Astrotech 1,54 milyon dolara ulaşan önemli bir gelir artışı bildirdi Yazar Investing.com


© Reuters.

AUSTIN, Texas – Bir kütle spektrometresi şirketi olan Astrotech Corporation (NASDAQ:ASTC), geçen yılın aynı dönemine göre %512’lik bir artışla 1,54 milyon dolara ulaşan yılbaşından bu yana elde ettiği gelirde önemli bir artış olduğunu duyurdu. Şirket bu büyümeyi öncelikle Romanya’da TRACER 1000™ patlayıcı iz dedektörleri (ETD’ler) için iki büyük siparişin başarıyla yerine getirilmesine bağladı.

Şirketin 31 Aralık 2023’te sona eren 2024 mali yılının ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçları da brüt kar marjının %38’den %46’ya yükseldiğini ortaya koydu. Astrotech’in konsolide bilançosu, devam eden araştırma ve geliştirmeyi, organik büyümeyi ve potansiyel satın alma hedeflerini desteklemesi beklenen 37 milyon dolarlık nakit ve likit yatırımlarla güçlü bir pozisyon gösteriyor.

Astrotech’in yan kuruluşu 1st Detect, çeyrek sona erdikten sonra kargo güvenliği için ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) ile yeniden teste girdi. TRACER 1000, Amerika Birleşik Devletleri’nde kargo taraması için onaylı bir cihaz olarak listelenmek üzere onay süreçlerinden geçiyor.

Ayrıca Astrotech, 12 Aralık 2023’te şirketin kütle spektrometresi teknolojisini kimyasal üretim süreci kontrolüne uygulayan yeni bir yan kuruluş olan Pro-Control, Inc. şirketini kurdu. Pro-Control-1000™ kütle spektrometresi, kimyasal üretim süreçlerinde potens, saflık ve verimi test etmek ve geliştirmek için tasarlanmıştır.

Şirketin AgLAB bölümü, 2024 mali yılının ikinci çeyreğinde düzenlenen MJ BizCon etkinliğinde sergilenen AgLAB 1000-D2™ için üretim ve satış çalışmalarını sürdürüyor. Astrotech Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Thomas B. Pickens III, kontrol noktası pazarında elde edilen çekiş ve TRACER 1000’in performansına ilişkin müşterilerden gelen olumlu geri bildirimler konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Astrotech, ürün geliştirmenin doğal riskler ve belirsizlikler taşımasına rağmen, AgLAB-1000, BreathTest-1000 ve Pro-Control-1000 dahil olmak üzere yeni ürünlerinde ilerleme kaydettiğini vurguladı. Ancak BreathTest-1000 için FDA onayı gerektiğini ve onayın başarılı olacağına ya da zamanında alınacağına dair bir güvence verilemeyeceğini belirtmiştir.

Sunulan mali sonuçlar Astrotech Corporation’ın basın açıklamasına dayanmaktadır. Şirket, güvenlik, algılama, tarım ve kimyasal proses kontrol pazarları için teknoloji geliştiren ve ticarileştiren iştirakleri aracılığıyla faaliyet göstermektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın