medyauzmani.com

BioVaxys, IMV’nin immünoterapi varlıklarını ve IP’sini satın aldı Yazar Investing.com


© Reuters.

VANCOUVER – BioVaxys Technology Corp. (CSE: BIOV) (FRA: 5LB) (OTCQB: BVAXF), kanser tedavisi ve immünolojik tedaviler alanındaki konumunu güçlendirmek amacıyla IMV Inc. şirketinden patentler ve klinik aşamadaki varlıklar da dahil olmak üzere immünoterapi teknolojisi portföyünü satın almak için bir varlık satın alma anlaşmasını tamamladı.

İşlem, 11 Şubat 2024 tarihli olup 750.000 $ peşin nakit ödeme, kilometre taşı ödemeleri, gelecekteki lisans gelirlerinden pay ve ürün satışlarından telif haklarını içermektedir. BioVaxys ayrıca Horizon Technology Finance Corporation (NASDAQ: HRZN) tarafından oluşturulan satın alma aracı HIMV, LLC’ye ve IMV’nin diğer teminatlı alacaklılarına 250.000 $ değerinde adi hisse senedi ihraç edecek ve onlara Yönetim Kuruluna bir gözlemci atama hakkı verecektir.

Klinik aşamadaki bir biyofarmasötik şirketi olan BioVaxys, kanser aşısı portföyünü, şu anda çeşitli kanserler için faz II denemelerinde bulunan DPX™ formülasyonlu bir kanser aşısı olan maveropepimut-S’nin (MVP-S) eklenmesiyle genişletiyor. Hedeflenmiş bir anti-tümör bağışıklık tepkisini uyarma kabiliyetiyle bilinen DPX™ platform teknolojisi, mRNA aşıları ve alerji duyarsızlaştırma dahil olmak üzere kanserin ötesinde potansiyel uygulamalara sahiptir.

Satın alma, DPX™ platformu, ticari markalar ve fikri mülkiyetle ilgili yüzden fazla uluslararası başvuruyu içeriyor. Ayrıca SpayVac for Wildlife Inc., Zoetis Inc. ve Merck KGaA gibi şirketlerle mevcut lisans ve tedarik anlaşmalarını devrederek BioVaxys’i çeşitli sağlık sektörlerinde potansiyel büyüme için konumlandırıyor.

BioVaxys Başkanı ve COO’su Kenneth Kovan, şirketi yumurtalık kanserinde önemli bir oyuncu olarak konumlandırdığını ve klinik boru hattını diğer kanserleri de içerecek şekilde genişlettiğini belirterek işlemin önemini vurguladı.

CEO James Passin ise şunları söyledi:“Bu işlem için yatırımcılarımızdan aldığımız büyük destek, satın aldığımız antijen paketleme ve sunma teknolojisinin BioVaxys’i kanser immünoterapisinde potansiyel bir dünya lideri olarak konumlandıracağına ve alerji duyarsızlaştırma ve mRNA gibi diğer önemli dikey alanlarda daha fazla büyüme potansiyeline sahip olacağına dair inancımızı pekiştiriyor.”

Anlaşmanın on gün içinde tamamlanması ve BioVaxys’in kanser, bulaşıcı hastalıklar ve diğer immünolojik durumlar için yeni immünoterapiler geliştirme misyonunu ilerletmesi bekleniyor. Şirketin hisseleri Kanada Menkul Kıymetler Borsası da dahil olmak üzere birçok borsada işlem görmektedir.

Bu makale bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın