medyauzmani.com

Birleşme olayının ardından: İstanbul, Merge’nin başarısını kutluyor

Kripto tarihindeki en önemli teknik güncelleme olarak kabul edilen Ethereum Merge yükseltmesi yakın zamanda tamamlandı. Bu gelişme ile; Ethereum ağı resmi olarak bir İş Kanıtı (PoW) modelinden çok daha az güç tüketen daha verimli bir Hisse Kanıtı (PoS) modeline geçti. Yükseltmenin, Ethereum ağındaki güç tüketimini yüzde 99,95 oranında azaltması ve Ethereum kullanıcı tabanını önemli ölçüde genişletmesi bekleniyordu. İstanbul’da aktif bir kripto topluluğu olan ETHIstanbul, Ethereum Merge’in başarılı tanıtımını 21 Eylül Çarşamba günü İstanbul’da “After Merge” adlı bir etkinlikle kutladı.

“Amusement Park Web3 Hub” da düzenlenen etkinliğe; Konferansta Doruk İşmen, Turan Sert, Tansel Kaya, Ece Belgin, Baki Er, Orientus Prime, İsmail Hakkı Polat, Michael Arbach ve Efe Bulduk gibi Web3 ve kripto dünyasının önde gelen isimleri yer aldı. Etkinlikte Ethereum’un başarılı entegrasyonunun yanı sıra Türkiye’de düzenlenecek en büyük Ethereum etkinliği olan DevCon’a olan talep de tartışıldı.

İşte etkinlikten dipnotlar!

birleştirme olayından sonra; Tansel Kaya, Baki Er, Turan Siirt ve Dorok İşmen’in vaazlarıyla başladı. Konuşmada Ethereum’un önemi, birleşmenin nasıl gerçekleştiği ve yükseltmenin etkileri tartışıldı. Baki Air yaptığı açıklamada, Ethereum Merge’in başarısından memnun olduklarını, ancak yükseltme yüzlerce kez test edildiğinden Merge’in başarısız olmasının imkansız olduğunu belirtti.

Eğer Turan Sertifikası “Şu anda daha basit, soyulmuş bir Ethereum’umuz var.” dedi. Konuşmanın sonunda DevCon’un Türkiye’ye gelmesinin önemine değinildi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Es Bilgin, Merge and Developers’ın Türkiye’deki önemine dikkat çekerek bu alanda yapılan çalışmalardan bahsetti. Sıradaki konuşmacı Tansel Kaya da diğer konuşmacılar kadar DevCon’un öneminden bahsetti. Daha sonra söz alan Orientus Prime, Merge hakkında teknik bilgiler vererek PoS ve PoW modelleri arasındaki farkları ve PoS modelinin avantajlarını anlattı. Bir sonraki adımda daha aktif gelişmeler olduğunu ifade eden Prime, diğer konuşmacılar gibi konuşmasını Türkiye için DevCon’u arayarak sonlandırdı.

Bu etkinliğin devamında katılımcılar bir araya gelerek sektörel bilgi alışverişinde bulundular.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın