medyauzmani.com

BIST 100 bugün nasıl hareket etti? Investing.com tarafından


Investing.com Alımları Devam Ediyor – Bugünkü pozitif açılışın ardından gün içi ticaret.

BİST 100 endeksi kapanışta %1,5’in üzerinde bir artışla 3.550 puana doğru ilerliyordu.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na sektörel bazda baktığımızda, bugün endeksinin %3’ü aşan değer artışıyla öne çıktığını görüyoruz. Bu sektörlerin ardından sektör ve sektör %2,5’in üzerinde bir artışla geldi.

son bir saatte %2 artışla ortalamanın üzerinde değer kazandı.

BİST 100 endeksinde bugün yer alan hisseler arasında Arbosan ( ) ve Gözde Girişim ( ) tavan fiyata yakın bir artışla ilk sıraları aldı. Bu iki hisseyi %9’luk değer artışı ile İpek Doğal Enerji Kaynakları () ve Alkim Alkali () izledi. Baraka Türk () ve Pegasus () ve kaltak ( ) hisseleri kapanışla birlikte yaklaşık %2 düştü.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na genel olarak baktığımızda Kimteks (), Akenerji () ve plastik harita () Diğer paylar maksimum fiyattan işlem görüyordu. Bilgi Yatırım (), Ersan Alışveriş Hizmetleri () ve Ekiz Kimya () gün sonunda taban fiyata yakın işlem görmeye devam etti.

Dışarıda, Asya yakasından pozitif kapanış gelirken, ABD endeksleri bugün satışa başladı. ve, ortalama %0.55’lik bir düşüşle devam ediyor.

Bugün Avrupa endeksleri de %1 düştü. Son gelişmelere göre İstanbul Menkul Kıymetler Borsası bugün dış piyasalardan avantajlı bir şekilde ayrılmaktadır.

Yazarı: Günay Caymaz

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın