medyauzmani.com

BİST 100’de Bugün Hangi Hisseler Patladı? Investing.com tarafından

© Reuters

Investing.com – Endeks bugün 3.546 – 3.589 puan aralığında hareket etti.

Endeks son bir saatte 3.570 puan aralığında hareket ederken, bugünkü işlemlerde 3.560 puan aralığında büyük ölçüde sabit kaldı. Son duruma göre günlük bazda %0,5’ten fazla değer artışı oldu.

Haftaya 3.195 puandan başlayan BİST 100 endeksi, 3 haftalık düşüş trendini mevcut 3.570 puana göre haftalık %12’lik artışla dengeledi.

Bugün dikkat çeken sektörel göstergeler arasında, kapanışa yakın %2’lik artışa ulaşan İle sektörü vardı. Endeksi hafta sonunda yaklaşık %1 düştü.

Bugün hafif bir satışla yatay hareket ederken haftalık bazda %11 artışla 3.310 oldu.

Hisse bazında ise BİST 100 endeksinde en yüksek fiyata yükselen Çemtaş ( ) ve Hektaş ( ) olurken, bu iki hisseyi %8 değer artışı ile Ege Endüstri ( ) izledi. Tofaş (), İpek Doğal Enerji () ve Kervan Gıda () BİST 100’de kapanışa yakın en büyük düşüşü yaşayan hisseler arasında yer aldı.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda en yüksek fiyata sahip hisseler arasında Konya Çimento () ve Kron Telekomünikasyon () yer aldı. Info Investment () ve Ersan Shopping Services () taban fiyatta kalırken, onu %9’a yakın düşüşle Cosmos Investment () izledi.

Yurtdışında Asya endeksleri haftayı negatif kapattı. Öte yandan ABD borsaları verilerin açıklanmasının ardından güne olumsuz başladı. , %1,3 iken %2,5’ten fazla düştü ve %1,8 düşmeye devam etti. Avrupa borsaları da göstergedeki hafif yukarı yönlü hareket dışında haftayı olumsuz kapatmaya hazırlanıyor. Avrupa endeksleri arasında yer alıyor ve %1’den fazla değer kaybı var.

Yazarı: Günay Caymaz

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın