medyauzmani.com

Bitcoin cüzdan Strike 80 milyon dolarlık yatırım fonu topladı

Bitcoin Lightning Network tabanlı dijital ödeme platformu Strike, Ten31 liderliğindeki bir “B Serisi” yatırım turunda 80 milyar dolar topladı. Washington Üniversitesi ve Wyoming Üniversitesi de yatırım turuna katıldı. para biriktirme ; Mevcut ortaklıkları geliştirmek ve genişletmek ve yenilerini oluşturmak için kullanılacağını belirtti.

iletilen ayrıntılara göre; Strike, Bitcoin tabanlı bir projede popüler kripto para birimini resmi para birimi olarak benimseyen El Salvador ile yaptığı işbirliği sayesinde popülerlik kazandı. İşbirliğinin bir parçası olarak şirket, Bitcoin cüzdanlarını Salvadorlular için erişilebilir kılacak ve kripto harcamalarını mümkün kılacak altyapıyı geliştirdi.

Blackhawk, NCR ve Shopify, mevcut Strike müşterileri arasındadır.

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Strike, Bitcoin Lightning Network üzerine kurulu nispeten daha ucuz ve daha hızlı küresel ödeme çözümleri sunmayı vaat ediyor. Bitcoin’de Yıldırım Ağı; Blok zinciri aracılığıyla anında ödemeler, ölçeklendirme hizmetleri, düşük maliyetli ve kripto alışverişi sağlar. Şirket ayrıca büyük ticari müşteriler ve finans kurumları ile ortaklıklar kurmayı da hedefliyor. Strike’ın mevcut müşterileri arasında Blackhawk, NCR ve Shopify bulunmaktadır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın