medyauzmani.com

Bitcoin ETF’leri için onay almanın en zor engeli, piyasa manipülasyonu iddialarıdır.

Borsada işlem gören bir fon (ETF) sağlayıcısı olan WisdomTree’deki dijital varlıklar başkanı Will Beck, ABD düzenleyicilerinin sonunda Bitcoin için bir spot yatırım aracını onaylayacağını, ancak o zamana kadar piyasa manipülasyonu iddialarının zor olabileceğini söyledi.

29 Eylül’de San Francisco’daki Converge22 konferansında Cointelegraph’a konuşan Beck, WisdomTree’nin Grayscale örneğine göre, Bitcoin (BTC) ETF başvurusunu reddeden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na şikayette bulunmayacağını açıkladı. Beck’e göre şirket, “düzenleyicinin BTC ETF başvurularını reddetme nedenlerini ele almak zaman alacak olsa da, SEC ile dava açmadan daha verimli iletişim kurmayı” planladığını belirtti.

“Bir şekilde, olan her şeyi izliyoruz ve ne olduğunu görüyoruz. SEC tarafından verilen nedenler, düzenlenmiş platformlarda bitcoin ticareti değil, piyasa manipülasyonu olasılığına dayanıyor. […] Geçmişte, saklama hizmetleri, nitelikli saklama hizmetlerinin yeterliliği ve bankaların kayıtlı bir şirket adına kripto varlıkları tutabilecekleri konusunda bazı sorular vardı.

“Piyasa manipülasyonunun mantığı, aşılması en zor engel gibi görünüyor.”

Beck, şirketin ETF’nin teklifiyle ilgili olarak ABD’li düzenleyicilerle görüşmeye devam edeceğini duyurdu. WisdomTree, Avrupa’daki farklı kripto para birimleriyle bağlantılı birkaç ETF göndererek, bir Bitcoin ETF için ABD SEC’e birden çok başvuruda bulundu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, şirketin Aralık 2021’deki başvurularından birini reddetti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın