medyauzmani.com

“Bitcoin satın alma zamanı”

işadamı Robert Kiyosaki, çok satan kitabın yazarı Zengin Baba Yoksul Baba Dolar güçlenmeye ve faiz oranları yükselmeye devam ederken; Bitcoin (BTC), gümüş ve altın için bir “satın alma fırsatı” olduğunu söyledi.

Twitter’da yaklaşık 2,1 milyon takipçisi olan Kiyosaki, 2 Ekim Pazar günü yayınlanan bir gönderide, bazen “güvenli liman” varlıkları olarak adlandırılan bu üç emtianın fiyatının dolar yükseldikçe düşeceğini, ancak yükselebileceğini söyledi. Fed yön değiştirip faiz oranlarını düşürmeye başladığında.

Kiyosaki, bir gün önce bir tweet’te Fed’in Ocak 2023’te oran belirleme stratejisini değiştireceğini, ABD dolarının da İngiliz sterlinin son zamanlarda yaptığı gibi çökeceğini söyledi.

Dolar İngiliz Sterlini’ni takip edecek mi? Bence yapacak. Kiyosaki, Fed’in kurbanı olmayacağını da sözlerine ekledi.

Mayıs 2020’nin başlarında Kiyosaki, Fed’in doğrudan müdahale edemediği varlık sınıflarını Covid-19 salgınıyla mücadele için kitle fonlaması stratejisine savundu ve “Bitcoin satın alın ve kendinizi kurtarın” dedi.

Yakın tarihli bir röportajda Kiyosaki, değersiz olduğunu düşünmesine rağmen Bitcoin’e sempati duyduğunu belirtti. Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı, son Twitter gönderisinde bir kez daha Bitcoin’in arkasında duruyor gibi görünüyor:

“Fed, İngiltere’nin yaptığı gibi faiz oranı stratejisini değiştirdiğinde, diğerleri ağlarken siz gülümseyeceksiniz.”

Geçen Eylül ayında abonelere gönderilen bir e-postada Kiyosaki, uzun vadede önemli karlar elde etmek için şimdi dijital varlıklara yatırım yapılması gerektiğini belirtti.

Arzu, kripto para birimine yatırım yapmak için yeterli değil […] Tarihin en büyük ekonomik çöküşünden önce, kripto para birimine yatırım yapmanın zamanı geldi.”

Trading Economics’e göre, İngiliz sterlini, euro ve Japon yeni sırasıyla %18,24, %15,54 ve %23,33 değer kaybederken, dolar diğer önemli küresel para birimleri karşısında güç kazanmaya devam etti.

Öte yandan, Federal Rezerv faiz oranlarını yükseltip dolar yükselirken, kripto para piyasası geçen yıl yüzde 55 düştü.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın