medyauzmani.com

Bitcoin ve altın yükselecek

En popüler yatırım araçlarından olan altın ve bitcoin’e her geçen gün daha fazla yatırım yapılıyor. Bankacılık devlerinden biri Morgan Stanleyden Sharma Bu konuyla ilgili açıklamalar da yaptı. Ruchir Sharma, dünyada para basma çılgınlığı nedeniyle yatırımcıların altına ve Bitcoin’e yönelmesi gerektiğini belirtti.

Altın ve Bitcoin yükselmeye devam edecek

Stanley’nin baş stratejisti Sharma dün bir röportajda birkaç yorum yaptı. Sharma’ya göre Y kuşağı BTC çoğunlukla tercih edilir. Strateji uzmanına göre, bu günlerde merkez bankaları para basmakla meşgul. Bu, yatırımcıların basılı madeni paralar yerine bitcoin ve altına yönelmesine neden olur. Sharma, altın ve bitcoin fiyatlarının hızla artacağına inanıyor.

Paranızın %5’ini altına ve bitcoine ayırın

Altın geçen Ağustos başında rekor kırarak 2.58$’a ulaştı. Ancak böylesine hızlı bir yükselişin ardından altın fiyatları yeniden 1927 dolar seviyelerine geri döndü.

Hintli yatırımcılara göre yatırımcılar yatırım yaptıkları miktarın en az %5’ini altın ya da altına harcamalı. Bitcoin Sanal para birimleri gibi. Geçen hafta BTC’nin düşüşüne rağmen sanal paranın değeri 2020’nin başından beri %64 arttı. Önde gelen sanal paradaki yükselişin tersine dönmesine rağmen hala en güvenilir kripto para olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni nesil BTC hakkında daha fazla merak!

YouGov’un ABD’de yaptığı anketin sonuçlarına göre Y kuşağının yatırım için sanal paraları tercih ettiği tespit edildi. Önümüzdeki yirmi yıl içinde servet 68 trilyon Bu Y Kuşağına aktarılacak. Bu büyük sayı göz önüne alındığında, BTC gibi sanal para birimlerinin gelecekte çok büyük yatırımlar alabileceğini söyleyebiliriz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın