medyauzmani.com

BlackBerry 100 milyon dolar kâr artışı hedefliyor Yazar Investing.com


© Reuters.

WATERLOO, Ontario – BlackBerry Limited (NYSE: BB; TSX: BB) bugün karlılığı ve nakit akışını artırmaya yönelik çabalarını duyurdu ve yıllık 100 milyon dolarlık net kar iyileştirmesi hedefledi. Bu hedef, daha önce açıklanan 50 milyon dolarlık maliyet tasarrufuna ek olarak maliyet azaltma ve marj genişletme girişimlerini de içeriyor. Şirket, 100 milyon $’lık hedefin yaklaşık 55 milyon $’lık kısmını cari çeyrekte gerçekleştirecek önlemler belirlemiştir.

Şirket, cari çeyrekte işletme nakit akışında ardışık iyileşmeler bekliyor ve 2025 mali yılının dördüncü çeyreğinde işletme nakit akışının pozitif olmasını öngörüyor. BlackBerry ayrıca IoT ve Siber Güvenlik bölümlerini bağımsız varlıklar olarak kurma konusunda önemli ilerleme kaydetti; bu hamle liderlik ekiplerinin oluşturulmasını ve harici danışmanların görevlendirilmesini içeriyor.

Finansal yeniden yapılandırma açısından BlackBerry, kısa bir süre önce dönüştürülebilir tahvil arzı yoluyla 200 milyon dolar topladı ve bu da şirketin borcunu Kasım 2023’e kıyasla %45 oranında azaltmasını sağladı. Bu adımın uzun vadeli likidite ve istikrar sağlaması bekleniyor.

BlackBerry, içinde bulunduğumuz çeyrek için gelir görünümünü yineleyerek, toplam şirket gelirlerinin 150 – 159 milyon dolar olacağını ve Siber Güvenlik Yıllık Yinelenen Gelirinin (ARR) sıralı olarak istikrar kazanacağını öngördü.

Şirketin CEO’su John J. Giamatteo, yeniden yapılanma çalışmalarında zorlu kararlar alındığını kabul etti ve BlackBerry’nin stratejik yönüne ve finansal pozisyonuna olan güvenini dile getirdi.

BlackBerry’nin maliyet azaltma yaklaşımı, yıllık 27 milyon dolar tasarruf sağlaması beklenen Siber Güvenlik işinde daha fazla personel azaltımını ve 8 milyon dolarlık personel dışı tasarrufları içeriyor. Buna ek olarak, şirket küresel ofis ayak izini azaltıyor ve yılda yaklaşık 7 milyon dolar tasarruf etmek için 6 lokasyondan çıkıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın