medyauzmani.com

BofA başkanı gayrimenkulün yeniden sermayelendirilmesi için potansiyel ihtiyaç görüyor Yazar Investing.comBank of America Başkanı Bernard Mensah Pazartesi günü yaptığı açıklamada ABD’deki bazı ticari gayrimenkul varlıklarının yeniden sermayelendirilmesi ya da yeniden yapılandırılması gerekebileceğini belirtti. Dubai’deki Dünya Hükümet Zirvesi’nde konuşan Mensah, ABD gayrimenkul sektörünün karmaşıklığını ve piyasa döngüleri geçmişini kabul ederken, mevcut piyasa verimliliğinin bazı varlıkların yeniden sermayelendirilmesi veya yeniden yapılandırılması için potansiyel ihtiyacı karşılayabileceğini öne sürdü.

Mensah sektörün dayanıklılığına olan güvenini dile getirerek, “Bu sektörde sistemik – meşhur son sözler – bir şey görmüyorum” dedi.

Açıklamalar, ticari gayrimenkul piyasasının sağlığına ilişkin daha geniş bir endişe bağlamında geldi. New York Community Bancorp (NYSE:NYCB) tarafından tetiklenen bölgesel ABD banka hisselerindeki son satışlar, bankaların ticari gayrimenkul sektörüne maruz kalmaları konusundaki incelemeleri artırdı.

Sektör, yüksek faiz oranları ve uzaktan çalışmaya geçişin finansman zorluklarına ve ofis doluluk oranlarının düşmesine yol açması nedeniyle 2023 başından bu yana ticari gayrimenkul kredilerinde zarar olasılığıyla uğraşıyor.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen geçtiğimiz hafta ticari gayrimenkul stresinin bankalar ve mülk sahipleri üzerinde yaratabileceği baskıya ilişkin endişelerini dile getirdi. Bununla birlikte, durumun banka düzenleyicilerinin yardımıyla yönetilebileceğine dair iyimserliğini dile getirdi.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın