medyauzmani.com

Borsalardaki net ETH akışları, balinaların nasıl davrandığını ortaya koyuyor

Son birkaç yılda borsalarda görülen net Ether (ETH) çıkışı, Ethereum balinaları arasındaki davranış modelini de ortaya koyuyor. Piyasa analistleri, bunun en büyük ikinci kripto para biriminin fiyatı aniden yükseldiği için olduğuna inanıyor.

Borsalara Net Akış göstergesi, tüm merkezi borsaların cüzdanlarına giren ve çıkan kripto para birimlerinin tam miktarını ölçer. Ölçüm değeri, hisse senedi piyasalarının net giriş ve çıkışları arasındaki fark alınarak basitçe hesaplanır.

Cryptoquant analitik firmasının ödünç alınmış bir yatırımcısı tarafından paylaşılan veriler; ETH balinalarının varlıklarını sürekli olarak ETH fiyatını yükseltmek ve daha yüksek fiyatlarla satmak için borsalara gönderdiğini ortaya koyuyor.

Borsalardaki net Ethereum giriş verileri, ETH balinaları arasında 2020’den bu yana devam eden davranışı doğruluyor. Fiyatlardaki ani artışlardan sonra balinalar genellikle varlıklarını yükselen piyasa fiyatından satıyorlar. Abartılı fiyat da aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi bir düzeltmeyi takip ediyor.

Net nakit akışına karşı ETH fiyat hareketi. CryptoQuant Kaynağı

Öte yandan; Yatırımcıların davranışı birçokları için sürpriz oldu. Merkezi borsalarda mevduat çıkışı veya beklenmedik bir artış genellikle bir ayı piyasası sinyali olarak görülür ve yatırımcılar genellikle bu dönemde varlıklarını satarlar.

Analizindeki yatırımcılar, Ethereum ticaret ücretlerinin kısa vadeli veya uzun vadeli düşük fiyatlar sırasında periyodik olarak arttığını kaydetti. Ethereum’un net akış şeması, işlem akışlarındaki artışın genellikle Ethereum fiyatının daha düşük seviyelerde işlem gördüğü bir zamanda geldiğini doğrulamaktadır.

İlişkili: Ethereum birleştirme mutasyonları, daha hızlı ortalama blok süresi ile oluşturmayı önler

Ethereum fiyat rallisi, PoS (Proof of Stake) konsensüs mekanizmasına geçişten önce başladı. Bununla; Ethereum balinaları tarafından yapılan ağır mevduatlar, birleşmeden önce borsalarda devam etti. Analistlerin beklentilerinin aksine; Konsolidasyondan sonra ETH fiyatı düşüş gösteriyor. Ethereum balinalarının mevduatlarıyla ilgili davranışları da doğrulandı. Öte yandan yatırımcılar, Ethereum’un fiyatı yükselmeden önce borsalara net girişlerin her zaman artmadığını da gördüler.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın