medyauzmani.com

Bragar Eagel & Squire dört şirketin hissedarları için toplu dava başlattı Yazar Investing.com


© Reuters.

NEW YORK – Hissedar hakları konusunda uzmanlaşmış bir hukuk firması olan Bragar Eagel & Squire, P.C., dört şirketin hissedarları adına toplu dava başlattığını duyurdu: Lovesac Company (NASDAQ: LOVE), Golden Heaven Group Holdings Ltd. (NASDAQ: GDHG), Inspire Medical Systems, Inc. (NYSE: INSP) ve Driven Brands Holdings, Inc. (NASDAQ: DRVN). Hissedarlara, ilgili davalarda baş davacı olarak mahkemeye başvurmak için 20 Şubat 2024 tarihine kadar süreleri olduğu hatırlatılır.

Şikayetler, her bir şirketin belirtilen sınıf dönemlerinde maddi olarak yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu iddia etmektedir. Lovesac Company, nakliye masraflarının uygunsuz bir şekilde muhasebeleştirilmesi ve finansal tabloların abartılı olmasına yol açan etkisiz açıklama kontrolleri ile suçlanıyor.

Golden Heaven Group Holdings Ltd. ziyaretçi sayılarını ve eğlence parklarının büyüme beklentilerini olduğundan fazla göstermekle suçlanıyor. Inspire Medical Systems, Inc. obstrüktif uyku apnesi cihazı için hasta izin başvurularını iyileştirmek üzere tasarlanan bir programın etkinliği konusunda yatırımcıları yanıltmakla suçlanıyor. Driven Brands Holdings, Inc. satın alınan işletmeleri entegre etme kabiliyetini ve araba yıkama iş segmentinin rekabetçi konumunu yanlış beyan etmekle suçlanıyor.

Bu toplu davaların duyurulması, ilgili şirketlerin hisse fiyatlarını olumsuz etkileyen önemli olayları takip etmektedir. Örneğin, Inspire Medical Systems hayal kırıklığı yaratan kazanç sonuçlarını açıkladıktan ve Hızlandırma Programı ile ilgili sorunları kabul ettikten sonra, hisseleri bir gecede yaklaşık %20 değer kaybetti. Benzer şekilde, Driven Brands Holdings, entegrasyon gecikmeleri ve rekabet zorluklarıyla ilgili açıklamaların ardından hisse fiyatında %41’lik bir düşüş yaşadı.

Hukuk bürosu, toplu dava dönemlerinde bu şirketlerde zarara uğrayan yatırımcıları toplu davalarla ilgili daha fazla bilgi almak için kendileriyle iletişime geçmeye çağırıyor.

Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Lovesac Company (NASDAQ: LOVE) için yasal süreçler devam ederken, yatırımcılar şirketin mali sağlığını ve piyasa performansını yakından takip ediyor. InvestingPro’ya göre, Lovesac’ın piyasa değeri 399,46 milyon USD ile sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu gösteriyor. Şirketin F/K oranı şu anda 19,08 seviyesinde olup değer odaklı yatırımcıların ilgisini çekebilecek bir değerlemeye işaret etmektedir. Özellikle, Lovesac son üç ayda toplam %58,22 getiri ile önemli bir getiri sağlayarak piyasadaki dayanıklılığını göstermiştir.

InvestingPro İpuçları ayrıca Lovesac’ın nakit akışlarının faiz ödemelerini yeterince karşılayabildiğini ve bunun da uygunsuz muhasebe iddialarının ortasında olumlu bir finansal istikrar işareti olduğunu vurgulamaktadır. Ayrıca, Lovesac’ın likit varlıkları kısa vadeli yükümlülüklerini aşarak kısa vadeli piyasa dalgalanmalarına karşı bir tampon sağlıyor. Son toplu dava duyurusu ışığında bir sonraki hamlelerini düşünen yatırımcılar, InvestingPro’yu ziyaret ederek Lovesac için daha ayrıntılı analiz ve toplam 8 ek InvestingPro İpucu bulabilirler. Bu analizlere erişmek için PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın