medyauzmani.com

BrainStorm, CEO forumunda kök hücre tedavisine ilişkin güncellemeler sunacak Yazar Investing.com


© Reuters.

NEW YORK – Nörodejeneratif hastalıklar için yetişkin kök hücre tedavilerinde uzmanlaşmış bir biyoteknoloji firması olan BrainStorm Cell Therapeutics Inc. (NASDAQ: BCLI), yaklaşan 17. Yıllık Avrupa Yaşam Bilimleri CEO Forumu’nda kurumsal bir güncelleme sunacak. Etkinlik 28 ve 29 Şubat 2024 tarihlerinde İsviçre’nin Zürih kentinde gerçekleştirilecek.

Şirketin eş CEO’su Dr. Stacy Lindborg’un 28 Şubat günü saat 13:40’ta Hilton Zurich Airport Hotel’deki Panorama Room, Track C’de konuşma yapması planlanıyor. Ayrıca Dr. Lindborg, “Nöro İlerlemeler Paneli” başlıklı bir panel tartışmasına katılacak: Ana Fırsatların Vurgulanması” başlıklı bir panele katılacak.

Konferans katılımcıları 28 ve 29 Şubat tarihlerinde Dr. Lindborg ve Brainstorm Başkanı ve CEO’su Chaim Lebovits ile yüz yüze görüşme fırsatına sahip olacak. Sanal toplantılar da 6-8 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

BrainStorm, otolog MSC-NTF hücreleri üreten NurOwn® teknoloji platformunu geliştirmesiyle tanınıyor. Bu hücrelere amiyotrofik lateral skleroz (ALS) tedavisi için ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ve Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından Yetim İlaç unvanı verilmiştir. Şirket, ALS’de otolog MSC-NTF hücrelerinin güvenliğini ve etkinliğini araştıran ve Kaliforniya Rejeneratif Tıp Enstitüsü ile ALS Derneği ve I AM ALS’den alınan hibelerle desteklenen bir Faz 3 çalışmasını tamamladı. Ayrıca BrainStorm, Ulusal MS Derneği’nin desteğiyle progresif MS’te bir Faz 2 denemesi yürütmüştür.

Bu haber BrainStorm Cell Therapeutics Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

BrainStorm Cell Therapeutics Inc. (NASDAQ: BCLI) 17. Yıllık Avrupa Yaşam Bilimleri CEO Forumu’nda sunum yapmaya hazırlanırken, InvestingPro’nun güncel finansal ölçümleri şirketin pazardaki konumuna dair bir fikir veriyor. Düzeltilmiş piyasa değeri 17,39 milyon ABD doları olan BrainStorm, biyoteknoloji sektöründe niş bir varlığı yansıtıyor. Şirketin finansal sağlığı ilgi çekici bir noktadır. 2023’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki ay için düzeltilmiş F/K oranı -1,05’tir ve yatırımcıların şu anda şirketi kazançlara dayalı olarak değerlendirmediğini göstermektedir.

Hisse senedinin performansı, son üç aydaki %91,89’luk getiri ve son bir yıldaki -%86,35’lik getiri ile yüksek volatilite ile karakterize edilmiştir. Bu durum, yatırımcı duyarlılığı ve piyasa değerlemesinde önemli dalgalanmalar olduğunu göstermektedir. Ayrıca, InvestingPro İpuçları BrainStorm’un hızla nakit tükettiğini ve kısa vadeli yükümlülüklerinin likit varlıklarını aştığını vurguluyor ki bu da şirketin finansal istikrarını göz önünde bulunduran yatırımcılar için endişe verici olabilir.

BrainStorm’un mali durumunun ve hisse senedi performansının daha derin bir analiziyle ilgilenenler için ek InvestingPro İpuçları mevcut. Bunlar şirketin brüt kâr marjları, borç seviyeleri ve kârlılık projeksiyonları hakkında bilgiler içeriyor. Toplamda, InvestingPro’da listelenen ve bilinçli bir yatırım kararı vermek isteyenler için erişilebilecek 13 ek ipucu bulunmaktadır. Bunları daha fazla keşfetmek için, yatırımcılar yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliğinde ek %10 indirim almak için PRONEWS24 kupon kodunu kullanmaya davet ediliyor.

BrainStorm nörodejeneratif hastalıklar için tedavi geliştirme çabalarını sürdürürken, bu finansal bilgiler şirketin ilerlemesini ve potansiyelini takip eden paydaşlar için çok önemli olacaktır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın