medyauzmani.com

California American Water mahkeme kararına itiraz ediyor Yazar Investing.com


© Reuters.

PACIFIC GROVE, Kaliforniya – California American Water, Monterey County’deki su tedarik yönetimini potansiyel olarak değiştirebilecek yeni bir mahkeme kararına itiraz ediyor. Şirket, Monterey County Yerel Ajans Oluşum Komisyonu (LAFCO) tarafından daha önce alınan bir kararı bozan Yüksek Mahkeme’nin 11 Aralık 2023 tarihli kararına karşı temyiz başvurusunda bulundu. Aralık 2021 tarihli bu karar, Monterey Yarımadası Su Yönetim Bölgesi’nin (MPWMD) perakende su tedarikçisi olma yetkisini reddetmişti.

İhtilaflı LAFCO kararı, MPWMD’nin Monterey müşterilerine su tedarik edebilmesi için kritik bir adımdır. Yüksek Mahkeme’nin kararı devam ederse, konu daha fazla değerlendirilmek üzere LAFCO’ya geri gönderilebilir. LAFCO da benzer bir temyiz başvurusunda bulunmuştur.

California American Water Dış İlişkiler Kıdemli Direktörü Evan Jacobs, “Mahkeme kararı iptal etti ve MPWMD’nin LAFCO tarafından daha fazla inceleme talep etmesine izin verdi, ancak gerçekler aynı olduğu için ek bir incelemeye gerek yok” dedi. MPWMD’nin karmaşık su sistemini işletmek için gereken deneyim ve kapasiteden yoksun olduğunu ve tekliflerinin Monterey sakinlerine yük getireceğini de sözlerine ekledi.

Bu yasal itiraz, 2018 yılında onaylanan ve MPWMD’nin California American Water’ın Monterey varlıklarını satın almasının fizibilitesini değerlendirmeyi amaçlayan Measure J oylama girişiminin ardından geldi. Measure J’nin savunucuları hızlı ve uygun maliyetli bir devir öngörüyordu. Ancak MPWMD’nin beş yıl boyunca ilgili yasal ve danışmanlık ücretleri için 3 milyon doların üzerinde harcama yaptığı bildirildi.

Jacobs, MPWMD’nin yeni su kaynaklarının güvence altına alınmasına ve yerel ekosistemin korunmasına öncelik vermesini umduğunu ifade ederek, California American Water bölgede güvenilir hizmet sunmaya devam ederken artan yasal maliyetleri vurguladı.

California American Water 60 yılı aşkın bir süredir yerel su sistemini işletiyor ve ilçede lisanslı operatörlerden su kalitesi uzmanlarına kadar yaklaşık 100 kişiyi istihdam ediyor.

Ana şirket American Water (NYSE: AWK), 14 milyondan fazla kişiye hizmet veren, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük düzenlenmiş su ve atık su kuruluşudur.

Bu makalede yer alan bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın