medyauzmani.com

Cardano Vasil güncellemesi başarıyla tamamlandı

Birkaç aylık gecikmeden sonra, Cardano Vasil ve hard fork güncellemesi nihayet 22 Eylül Perşembe günü Türkiye saati ile 12:44’te yayınlandı ve blok zincirinde “önemli performans ve kapasite” iyileştirmeleri sağladı.

Cardano’nun arkasındaki şirket olan Input Output Hong Kong (IOHK), ana ağ Hard Fork’un başarısını resmi Twitter hesabında paylaştı. Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson ile Twitter Spaces tarafından diğer ekip üyelerini ayırmak zor. İzlemeye devam edin.

IOHK, daha önce çatalın getirdiği ana yükseltmelerin, tam doğrulama olmadan blok yeniden yönlendirmesi olduğunu ve daha hızlı blok oluşturmaya izin verdiğini belirtti. Ek olarak, artan verimlilik için Plutos akıllı sözleşmelerine yapılan yükseltmeler, merkezi olmayan uygulamaların daha düşük maliyetlerle dağıtılmasına ve çalıştırılmasına da olanak tanır.

Ancak, Plutus betiğine yapılan yükseltmelerle birlikte gelen yeni yetenekler, yaklaşık beş gün sonra, 27 Eylül’de ana ağ geliştiricilerinin kullanımına sunulacak.

Kripto borsası Abra’nın kurucusu Bill Barhit, merkezi olmayan finans platformu Genius Yield cıvıldamak Yükseltmeyi “geliştiriciler için büyük bir kazanç” olarak nitelendirerek, “Bu, Cardano ağı için şimdiye kadar yapılmış en karmaşık ve sonuçlardan biri” dedi.

Öte yandan Cardano Vasil Hard Fork yükseltmesi IOHK tarafından Eylül ayı başlarında duyurulmuş ve hard fork’u çalıştırmak için gereken “kritik kütle göstergelerine” etkinlikten 24 saat önce ulaşılmıştı.

İlişkili: Burada Birleştirme sonrası Ethereum sert çatalları: şimdi ne olacak?

Cardano Vasil’in yükseltmesi, aylarca süren gecikmeler ve yeniden planlamanın ardından geliyor. Başlangıçta geçen Haziran için planlanan yükseltme, daha önceki bir düğüm sürümüyle uyumluluk sorunlarına sahipti. Bu hataların neden olduğu test ağı sorunları nedeniyle güncellemenin iki kez ertelenmesi gerekiyordu.

Vasil yükseltmesinden sonra Cardano, ikinci bir katman çözümü olan “Hydra Head” protokolünü geliştirmeye devam ediyor. “Hydra Head” protokolünün görevi, güvenlik ve yerleşim katmanı olarak kullanılan Cardano blok zincirindeki işlemleri düzenlemektir.

Başarılı bir güncellemenin ardından, CoinGecko verilerine göre Cardano (ADA) son 24 saatte %4 artışla 0,46 $’a yükseldi. Bununla birlikte, ADA haftalık bazda yüzde 4,5’ten fazla değer kazandı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın