medyauzmani.com

Celsius kurucusu iflastan önce platformdan 10 milyon dolar aldı

Celsius Network kurucusu ve eski CEO’su Alex Mashinsky’nin, şirketin müşterilerini çekmeyi bırakıp iflasını ilan etmeden sadece haftalar önce kripto kredi platformundan 10 milyon dolar çektiği iddia ediliyor.

Financial Times tarafından sağlanan bir çekim iddiasına göre, Mashinsky, Mayıs ayının sonunda veya Mayıs ayının ortasında, yani müşterilerin çekimleri 12 Haziran’da durdurulmadan önce ateş etti.

Celsius, 1,7 milyon müşterisi ve yönetim altındaki 25 milyon dolarlık varlığıyla popüler bir kripto kredi platformuydu. Bununla birlikte, kripto para piyasasındaki kötü koşullar düzelmedi ve şirketin bilançosunda 2,85 milyon dolarlık bir açıkla sonuçlandı.

Sonuç olarak, kredi platformu Haziran ayında müşteri çekme işlemlerini durdurdu ve sonunda Temmuz ayında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Öte yandan Mashinsky, şirketi kripto para saklama hizmetleri etrafında yeniden yapılandırmak istiyor.

Para çekme süreci, Mashinsky’nin daha önce müşteri fonlarının dondurulmasından ve para çekme işlemlerinden haberdar olup olmadığı hakkında soruları gündeme getiriyor.

Öte yandan, FT’ye konuşan bir Celsius sözcüsü, Mashinsky’nin eyalet ve federal vergileri ödemek için kripto paraları geri çektiğini söyledi.

Sözcü, Mashinsky ve ailesinin platformda hala 44 milyon doları olduğunu açıklayarak, “Çekilmeden önceki dokuz ayda, Mayıs ayında geri çektiğinin eşdeğerini düzenli olarak yatırdı” dedi.

Kaynaklar Financial Times’a, çekimin Mashinsky’nin emlak planlamasına uygun olarak önceden planlandığını söyledi.

Santigrat önümüzdeki birkaç gün içinde mahkemeye çıktığında sorular muhtemelen cevaplanacak. Mashinsky’nin 10 milyon doları geri vermesi de muhtemeldir, çünkü ABD yasalarına göre, şirketin iflastan doksan gün önceki harcamaları alacaklılar lehine geri alınabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın