medyauzmani.com

Cidara, AB ilaç onayının ardından 11,14 milyon dolar elde etti Yazar Investing.com


© Reuters.

SAN DIEGO – İmmünoterapiler konusunda uzmanlaşmış bir biyoteknoloji firması olan Cidara Therapeutics, Inc. (NASDAQ:CDTX), antifungal tedavisi REZZAYO™’nun (rezafungin asetat) Avrupa Komisyonu tarafından onaylanmasının ardından Mundipharma’dan 11,14 milyon $ ödeme aldı. Bu dönüm noktası, ilacın ReSTORE Faz III klinik çalışmasında standart tedaviye göre daha üstün olmadığını göstermesinin ardından geldi.

Haftada bir kez kullanılan bir ekinokandin antifungal olan REZZAYO, yetişkinlerde invazif kandidiyazis tedavisi için Avrupa Birliği’nde onaylanmıştır. Hastalar için yeni bir tedavi seçeneği sunan bu ürün, benzer endikasyonlar için ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından daha önce verilen onayı tamamlamaktadır.

Avrupa onayı, haftalık olarak uygulanan rezafunginin mevcut standart tedavi olan günlük kaspofungin dozları kadar etkili olduğunu gösteren ReSTORE deneme sonuçlarına dayanmaktadır. Cidara’nın başkanı ve CEO’su Jeffrey Stein, ilacın AB pazarındaki beklentileri konusunda iyimser olduğunu ifade etti ve şirketin kanser hastaları için hedefe yönelik immünoterapiler geliştirmeyi amaçlayan Cloudbreak platformunu ilerletme konusundaki kararlılığını yineledi.

Cidara’nın öncü onkoloji ilacı-Fc konjugatı (DFC) CBO421, genellikle tümör hücrelerinde bulunan bir protein olan CD73’ü hedef alıyor. Şirket bu yıl içinde bunun için bir Araştırma Amaçlı Yeni İlaç (IND) başvurusunda bulunmayı beklemektedir.

REZZAYO’nun yapısı ve özellikleri, ekinokandinlerin klinik olarak onaylanmış mekanizmasını geliştirmek üzere tasarlanmıştır. İnvazif kandidiyaz tedavisi için onaylanmış olmakla birlikte, allojenik kan ve ilik nakli yapılan hastalarda invazif mantar hastalıkları için önleyici bir tedbir olarak da çalışılmaktadır.

İlaç, alternatif tedavi seçenekleri sınırlı olan veya hiç olmayan yetişkinler için endikedir ve şirket, Candida kaynaklı endokardit, osteomiyelit ve menenjit hastalarında çalışılmadığı konusunda uyarmaktadır. Potansiyel yan etkiler arasında infüzyonla ilişkili reaksiyonlar, ışığa duyarlılık ve karaciğer testi anormallikleri yer almaktadır.

Bu haber Cidara Therapeutics, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

Cidara Therapeutics, Inc. (NASDAQ:CDTX) Avrupa Komisyonu’nun REZZAYO™ onayını ve ardından Mundipharma’dan gelen ödemeyi kutlarken, şirketin mali sağlığı yatırımcılar için kritik bir faktör olmaya devam ediyor. InvestingPro verilerine göre, Cidara yaklaşık 65,84 milyon $ piyasa değerine ve 2023 yılının 3. çeyreğinde sona eren son on iki ay itibariyle 8,19 gibi oldukça yüksek bir Fiyat / Defter oranına sahip. Zorluklara rağmen şirket, bilançosunda bir dereceye kadar finansal istikrar olduğunu gösteren bir InvestingPro İpucu olan borçtan daha fazla nakit tutuyor.

Şirketin 2023’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki aydaki geliri 56,54 milyon dolar seviyesinde ve %7,75’lik negatif bir gelir artışı söz konusu. Bu bir daralmaya işaret etse de, başka bir InvestingPro İpucu, 2 analistin önümüzdeki dönem için kazançlarını yukarı doğru revize ettiğini ve gelecekteki finansal performans için bir iyimserlik ışığı sağladığını vurguluyor. Bununla birlikte, analistlerin şirketin bu yıl kârlı olmasını beklemediklerini ve Cidara’nın son on iki ayda kârlı olmadığını belirtmek önemlidir.

Cidara Therapeutics’i portföylerinin bir parçası olarak düşünen yatırımcılar, şirketin finansal sağlığı ve pazar potansiyeli hakkında daha derin bilgiler sağlayabilecek 25 InvestingPro İpucunu dikkate almalıdır. Bu bilgileri daha detaylı incelemek isteyenler için özel bir teklifimiz var: PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak InvestingPro’da yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın