medyauzmani.com

Çin’de bir üniversite “Metaverse Mühendisliği” bölümünü açtı

Çin Nanjing Bilişim Bilimi ve Teknolojisi Üniversitesi, yaklaşık 25 yıl önce açtığı “Bilgi Mühendisliği” bölümünün adını “Metaverse Engineering” olarak değiştirdi. Bu gelişme ile okul, Çin’de “metaverse” üzerine üniversite bölümü açan ilk üniversite olduğunu belirledi. “Yapay Zeka Fakültesi” başlığı altında açılan bölümün müfredatı hakkında detaylı bilgi paylaşılmadı.

Aktarılan detaylara göre; Yapay Zeka Koleji dekanı Pan Zhijing, hareketle ilgili değerlendirmesini paylaştı. Chijing yaptığı açıklamada, gelecekte Hong Kong Politeknik Üniversitesi ile birlikte yüksek lisans öğrencileri, doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırma görevlileri yetiştirmeyi planladıklarını belirtti.

Öte yandan; Nanjing Bilgi Bilimi ve Teknolojisi Üniversitesi, Ağustos ayında bir “Metaverse Araştırma Enstitüsü” kurmak için “Yalong Akıllı Ekipman Grubu” ile de anlaşmaya vardı.

Metaverse Araştırma Laboratuvarları bu yıl piyasaya çıkıyor

2021’de “metaverse”nin yaygınlaşmasının ardından bu yıl Çin’de “metaverse” için araştırma laboratuvarları ilk kez ortaya çıkmaya başladı. Ağustos ayında Tencent, Huawei ve Epic Games gibi teknoloji devleri sanal alanlarda araştırma laboratuvarları açtı. Çin’deki birçok üniversite ile işbirliği içinde gerçeklik ve sanal gerçeklik.

Çin’in Renmin Üniversitesi de Nisan ayında bir “Metaverse Araştırma Merkezi” kurduğunu duyurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın