medyauzmani.com

Citi, hayal kırıklığı yaratan 4. çeyreğin ardından Magna International hedefini 57 dolara düşürdü Yazar Investing.com


© Reuters.

Pazartesi günü Citi, önde gelen otomotiv tedarikçilerinden Magna International (NYSE:MGA) üzerindeki duruşunu değiştirerek fiyat hedefini bir önceki 60 $’dan 57 $’a düşürdü ve şirketin hisseleri üzerindeki Nötr notunu korudu. Revizyon, Magna’nın dördüncü çeyrek sonuçlarını ve şirketin Citi’nin önceki modelleri tarafından belirlenen beklentileri tam olarak karşılamayan önümüzdeki yıllar için güncellenmiş görünümünü takip ediyor.

Firmanın analisti, 2024 ve 2025 yıllarına ilişkin yeni tahminlerin, Magna’nın Citi’nin ilk tahminlerinin orta noktasının biraz altında kalan son projeksiyonlarıyla daha iyi uyum sağlamak için aşağı doğru revize edildiğini belirtti. Analist ayrıca, 2026 için yeni marj tahmininin Magna’nın beklentilerinin alt sınırında olduğunu belirtti. Bu muhafazakar duruş, Magna’nın marj aralığının üst sınırının, özellikle son trendler göz önüne alındığında agresif göründüğü inancından kaynaklanıyor. Artan marjların %18-19 arasında olması beklenmektedir ki bu da 2024 için sağlanan kılavuzla daha tutarlıdır.

Fiyat hedefi ayarlaması, düşürülen kazanç tahminlerine rağmen değişmeyen hedef katlarına dayanmaktadır. Citi analisti, serbest nakit akışı (FCF) ve marj genişlemesine ilişkin anlatıların biraz ertelendiğini öne sürüyor. Sonuç olarak beklenti, Magna hisselerinin kısa vadede belirli bir işlem aralığında kalacağı yönünde. Bununla birlikte, yatırımcı duyarlılığının yılın ikinci yarısında iyileşme potansiyeli bulunmaktadır. Bu iyimserlik, marj genişlemesi beklentisine ve en yüksek sermaye harcamasının daha net bir şekilde ortaya çıkmasına dayanıyor.

Şu an için Magna hisseleri için risk/ödül profili dengeli olarak görülüyor. Yatırımcılara yıl ilerledikçe şirketin performansını takip etmeleri, özellikle de şirketin mali dinamiklerindeki olası olumlu değişimler için ikinci yarıya bakmaları tavsiye edilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın