medyauzmani.com

Citi, Singapur Havayolları’nda Al’ı koruyor, yüksek yolcu sayısı öngörüyor Yazar Investing.com


© Reuters.

Pazartesi günü Citi, Singapore Airlines Ltd. (SIA:SP) (OTC: SINGF) için Satın Al notunu teyit etti. (SIA:SP) (OTC: SINGF) için Al notunu teyit ederek 7,72 SGD fiyat hedefini korudu. Firma, havayolu yönetiminin yaz boyunca ve potansiyel olarak 2024’ün sonuna kadar yolcu getirilerinde güçlenmeye devam edeceğini ve bunun da şirketin hisse fiyatını artıracağını öngörüyor. Havayolunun bir sonraki analist brifingi, Kasım 2023 toplantısında Eylül çeyrek sonuçlarının ardından normale dönüş için rehberlik ettikten sonra 21 Şubat 2024’te planlanıyor.

Citi, Singapur Havayolları’nın yolcu getirisi ve kazançlarının 2024 yazında beklentileri aşabileceğini öngörüyor. Sektörün, havayolunun önemli uzun mesafeli rotalarındaki kapasitesinin o yaz Covid öncesi seviyelerin %90-105’ine yaklaşmasına rağmen, Citi, Singapur Havayolları’nın yolcu veriminin 2024-2025 mali yılları boyunca yüksek kalmasını bekliyor. Bu tahmin, firmanın bilet rezervasyon çalışmalarından gözlemlendiği üzere, ileriye dönük bilet fiyatlarındaki önemli artışla destekleniyor.

Veriler, Mart-Eylül 2024 dönemindeki bilet fiyatlarının Kasım 2023’teki bir önceki gözden geçirmeden bu yana business sınıfı için %47 ve ekonomi sınıfı için %53 oranında arttığını ortaya koyuyor. Bu artış havayolunun Kullanılabilir Koltuk Kilometresinin (ASK) yaklaşık %52’sini oluşturuyor. Bilet fiyatlarındaki artış, Singapur Havayolları’nın önemli rotalarındaki güçlü talebin yanı sıra, havayolunun Temmuz 2024’e kadar belirgin olan aktarmasız alternatiflere kıyasla prim talep etme kabiliyetine bağlanıyor.

Citi’nin analizine göre, güçlü talep, Singapur Havayolları’nın uçuş tarihine yaklaştıkça bilet fiyatlarını yükseltmek için bir baz yük oluşturmayı amaçlayan stratejik erken promosyonlarının bir sonucu olabilir. Alternatif olarak, Skytrax tarafından 2023 yılında dünyanın bir numaralı havayolu olarak kabul edilen havayolunun genel deneyimi için güçlü bir müşteri tercihini yansıtabilir. Firmanın görünümü, bu faktörlerin yakın gelecekte havayolunun performansında ve hisse fiyatı yörüngesinde önemli bir rol oynayacağını göstermektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın