medyauzmani.com

CMIC’e sekiz üye daha katıldı

Crypto Market Integrity Alliance (CMIC), 29 Eylül’de yaptığı duyuruda sekiz yeni üyenin resmi açılışını duyurdu. Halihazırda 38 üyesi bulunan ve kendini pazar bütünlüğünü ve verimliliğini korumaya adamış olan kuruluş, kendisini şu şekilde tanımlamaktadır:

“CMİK.” […]Toplu olarak, kripto para birimi endüstrisinin piyasa entegrasyonunu ve düzenleyicilerle işbirliğini sürekli olarak iyileştirme taahhüdünü ifade eder.”

CMIC verilerine göre kurum, dijital varlık piyasalarının profesyonel uyumluluk manipülasyonlarıyla yüzleşmesine yardımcı olmak için piyasa bütünlüğü eğitimi de geliştiriyor.

Yeni CMIC üyeleri; Dijital varlık fonu ve güvenlik firması BitGo, kripto borsası Bittrex, blockchain analitik platformu Crystal Blockchain, fintech şirketleri FinClusive ve Oasis Pro Markets, Web3 risk azaltma firması Merkle Science, dijital varlık platformu Tokenomy ve yasal hizmetler sağlayıcısı VAF Compliance.

CMIC organizasyonu ayrıca piyasa izleme firması Solidus Labs tarafından kuruldu. Solidus’un kurucu ortağı ve CEO’su Assaf Meir, “Kripto para birimlerinin potansiyelinin, yeni riskleri azaltma ve kanıtlanabilir bir piyasa bütünlüğü sağlama yeteneklerine bağlı olduğu her zamankinden daha açık” dedi.

17 Şubat 2022’de kurulan organizasyonun Coinbase, Circle, Huobi Tech ve CryptoUK dahil olmak üzere 17 üyesi bulunuyor. 13 üyeden oluşan ikinci bir topluluk geçen Nisan ayında CMIC’e katıldı.

Solidus Labs operasyon direktörü Chen Arad, Cointelegraph ile yaptığı röportajda, “CMIC kendisini coşkulu bir öz-düzenleyici kuruluş olarak tanımlamıyor. Bunun yerine, Dijital Ticaret Odası, Blockchain Küresel İş Konseyi ve cryptoUK gibi imza yetkisine sahip önde gelen endüstri üyeliği derneklerinden bazılarıyla yakın bir şekilde çalışır. ”

CMIC’in kısmi yükümlülüğü aşağıdaki gibidir:

“Piyasa bütünlüğünü gösteren dijital varlık piyasalarına katılmayı destekliyor ve buna çaba gösteriyoruz. […] Dijital varlıklar ve dijital varlık piyasasının yapısı, yeni piyasa faaliyetleri ve piyasa manipülasyonu açısından ilginç şekillerde görünebilir. Bu benzersiz zorluklar ve bunlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda kendimizi sürekli olarak eğitmeyi kabul ediyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın