medyauzmani.com

CNX Resources özel plasman yoluyla 400 milyon dolarlık kıdemli tahvil satışı planlıyor Yazar Investing.com


© Reuters.

PITTSBURGH – Appalachian merkezli bir doğal gaz şirketi olan CNX Resources Corporation (NYSE:CNX), bugün uygun alıcılara özel bir plasmanla 2032 vadeli 400 milyon dolarlık kıdemli tahvil teklif etme niyetini açıkladı. Tahviller, CNX’in döner kredi tesisini de garanti eden kısıtlı iştiraklerinin garantileriyle desteklenecektir.

Bu arz ile bağlantılı olarak CNX, 2027 vadeli %7.250’lik kıdemli tahvillerinin tamamını geri almak için bir ihale teklifi başlattı. Bu teklif, yeni tahvil arzının başarıyla tamamlanması koşuluna bağlıdır. CNX ayrıca ihale teklifi yoluyla alınmayan 2027 tahvillerini itfa etmek için şartlı bir bildirim yayınladı.

Şirket, yeni tahvillerin satışından elde edilen net geliri, ihale teklifini ve 2027 tahvillerinin itfasını finanse etmenin yanı sıra döner kredi tesisi kapsamındaki borçlarını geri ödemek için kullanmayı amaçlamaktadır. Kalan fonlar genel kurumsal amaçlar için tahsis edilecektir.

Tahvillerin arzı, Menkul Kıymetler Yasası kapsamındaki 144A Kuralı ve ABD dışındaki işlemler için S Yönetmeliği uyarınca nitelikli kurumsal alıcıları ve ABD dışındaki kişileri hedefleyecektir. Bu senetler 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası veya herhangi bir eyalet menkul kıymetler yasası kapsamında tescil edilmemiştir ve tescil veya tescil gerekliliklerinden geçerli bir muafiyet olmaksızın ABD’de teklif edilmeyecek veya satılmayacaktır.

Ultra düşük karbon yoğunluklu doğal gaz üretimiyle bilinen CNX Resources, önemli bir varlık tabanına ve bölgede 160 yıllık bir geçmişe sahiptir. Şirket, 31 Aralık 2023 itibariyle 8,74 trilyon fit küp eşdeğeri kanıtlanmış doğal gaz rezervi rapor etmiştir.

Bu makaledeki bilgiler CNX Resources Corporation’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

CNX Resources Corporation (NYSE:CNX) en son üst düzey tahvil arzı ile finansal sularda gezinirken, şirketin borsa ölçümleri ilgi çekici bir zemin sağlıyor. Yaklaşık 3,56 milyar dolarlık Piyasa Değeri ve 2,2’lik çarpıcı derecede düşük F/K Oranı ile CNX, enerji sektöründe öne çıkıyor. Bu değerleme, 2023’ün 4. çeyreği itibariyle son on iki ay için sadece 1,84 olan düzeltilmiş F/K Oranı dikkate alındığında daha da cazip hale geliyor. Bu rakamlar, şirketin kazançlarına göre iskontolu işlem gördüğünü göstermektedir ki bu da değer yatırımcıları için ilgi çekici bir noktadır.

CNX Resources, son on iki ayda %61’in üzerinde bir düşüşle önemli bir gelir düşüşüne rağmen, %63,87’lik güçlü bir Brüt Kâr Marjını korumuştur. Kârlılıktaki bu dayanıklılık, yönetimin agresif bir şekilde hisse geri alımı yaptığına dair InvestingPro İpucu ile birleştiğinde, gerçek değeri konusunda kendine güvenen bir şirket tablosu çiziyor. Dahası, şirketin hisselerini geri satın alma taahhüdü, yönetimin değerinin düşük olduğuna dair bir inanca işaret ediyor olabilir.

CNX Resources’ı değerlendiren yatırımcılar, analistlerin önümüzdeki dönem için kazançlarını aşağı yönlü revize ettiklerini ve cari yılda satışlarda düşüş öngördüklerini dikkate almalıdır. Bununla birlikte, başka bir InvestingPro İpucunda belirtildiği gibi CNX’in hala kârlı kalması bekleniyor. CNX’in finansal sağlığını ve gelecek beklentilerini daha derinlemesine incelemek isteyenler için InvestingPro, bilinçli karar verme için kapsamlı bir analiz sağlayan ek ipuçları sunuyor. PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilir ve bunun gibi daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Şu anda InvestingPro’da CNX Resources için 9 ek InvestingPro İpucu bulunmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın