medyauzmani.com

Coinbase, işgücünün yüzde 18’ini işten çıkaracak

Kripto para borsası Coinbase, kripto para piyasasında büyük bir kayıpla karşı karşıya olduğu için çalışan sayısını yüzde 18 oranında azaltacağını açıkladı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bir blog gönderisinde çalışan sayısını azaltacağını söyledi.

Armstrong, “Bu zor ekonomik dönemde sağlıklı kalmamızı sağlamak için ekibimizin boyutunu yaklaşık yüzde 18 oranında küçültme konusunda zor bir karar veriyorum.” Dedi. kelimesini kullandı.

Ekonominin hızla değiştiğini anlatan Armstrong, “10 yılı aşkın ekonomik büyümenin ardından resesyona girmiş görünüyoruz” dedi. Durgunluğun aynı zamanda bir “kripto kışına” yol açabileceğini ve onu uzatabileceğini de sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz “kripto kışında” alım satım maliyetlerinin önemli ölçüde düştüğünü hatırlatan Armstrong, ekonomiyi veya piyasaları tahmin etmenin zor olmasına rağmen, işi herhangi bir yere götürmek için her zaman en kötüsüne hazırlandıklarını söyledi.

“İşgücü maliyetleri belirsiz bir piyasayı yönetmek için çok yüksek”

Maliyetleri yönetmenin önemini vurgulayan Armstrong, Coinbase’in 4 büyük “kripto kışı” atlattığını ve her kayıp sırasında fonları dikkatli bir şekilde yöneterek uzun vadeli başarı elde ettiğini hatırlattı.

Çok hızlı büyüdüklerini açıklayan Armstrong, büyük bir belirsizlik döneminde faaliyet gösterdiklerini ve uzun vadeli durgunluğu atlatabileceklerinden emin olmak istediklerini söyledi.

Armstrong, işçilerin maaşlarının belirsiz bir piyasayı idare edemeyecek kadar yüksek olduğunu ve işten çıkarma fikrinin bu dönemi güvenle atlatmalarına yardımcı olacağını söyledi.

Yaklaşık 5.000 tam zamanlı çalışanı olan Coinbase, çalışan sayısını yüzde 18 oranında azalttı ve yaklaşık 1.100 işten çıkarmayla sonuçlandı.

Başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere merkez bankalarının enflasyona karşı daha agresif davranacağı görüşünün güçlenmesine rağmen yatırımcılar riskli ürünlerden kaçarken kripto para piyasası da düşüşte.

En popüler kripto para birimlerinden biri olan Bitcoin, en büyük kripto para borç verenlerinden biri olan Celsius Network’ün dün “olağandışı piyasa koşulları” nedeniyle tüm operasyonlarını durdurduğunu açıklamasının ardından yaklaşık yüzde 14 değer kaybetti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın