medyauzmani.com

Coinbase’e karşı şok edici dava – 350 milyon dolar tazminat!

Kripto borsası Coinbase bir kez daha yasal sorunlarla karşı karşıya. Blockchain yazılım şirketi Veritaseum Capital, blockchain teknolojisinin patentini ihlal etmekle suçlanıyor ve 350 milyon dolarlık tazminat istiyor.

ABD hukuk firması Brundidge & Stanger tarafından Perşembe günü Delaware Bölge Mahkemesinde sunulan bir rapora göre Veritaseum, borsayı bir borsanın “566 patent” olarak da bilinen kripto para ödeme transfer teknolojisindeki patentini ihlal etmekle suçluyor.

Veritaseum’un “yeni cihazlara, sistemlere ve yöntemlere odaklanan” patenti, taraflar arasında “taraflar arasında çok az veya hiç güven olmadan değer anlaşmalarının transferini” sağlar. Yazılım şirketi, Coinbase’in şirketin blok zinciri altyapı hizmetlerinden birkaçını kullandığını iddia ediyor:

Davalının patent ihlali faaliyetleri, bunlarla sınırlı olmamak üzere web sitesini içerir. […] Coinbase Android Mobil Cüzdan […] iOS Mobil Cüzdan […] Coinbase Cloud, Coinbase Commerce API’leri, sorgulama ve işlem, paylaşım, kimlik doğrulama ve doğrulama yazılımı, Coinbase Pay, Coinbase Wallet ve Coinbase Managed Open Validators’ı içerir. “

Hukuk firması, patentin Proof of Stake (PoS) ve Proof of Work (PoW) blok zinciri ağlarına da uygulanabileceğini ve bu konsensüs mekanizmalarını kullanarak kripto para birimi ödemeleri, zincir içi ticaret ve depolama hizmetlerine olanak sağladığını açıkladı.

Veritaseum, Coinbase’in “patent ihlalinden önemli karlar” elde ettiği ve Veritaseum Capital’in “neredeyse bu kadar doğrudan bir etki kaybına” maruz kaldığı 350 milyon dolarlık tazminat talebini belirtiyor.

Davacının avukatları, Veritaseum’un Temmuz ayında Coinbase’e bir ihlal uyarısı gönderdiğini söyledi.

Veritaseum Capital, Delaware’de bir jüri duruşması talep etti.

Cointelegraph, konuyla ilgili olarak Coinbase’e ulaşmaya çalıştı ancak bir yanıt alamadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın