medyauzmani.com

Crypto.com Fransa’da faaliyet göstermek için lisanslıdır

Kripto para borsası Crypto.com, ülkenin Fransa’daki ‘denetim ve karar organı’ndan işletme ruhsatı aldığını duyurdu. Geliştirmeden sonra Crypto.com’a Fransız Finansal Piyasalar Otoritesi tarafından “Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı” olarak lisans verildi. Platform, düzenleyici onay almadan önce özellikle kara para aklama ve terörün finansmanı konularında çok sıkı bir incelemeden geçtiğini belirtti.

Aktarılan detaylara göre; Crypto.com ayrıca yakın zamanda ülkenin “Finansal Yürütme Otoritesi”nden (FCA) bir Birleşik Krallık kripto varlık firması olarak faaliyet göstermek için izin aldı. Benzer şekilde şirket, Güney Kore’de “Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı” olarak lisans aldığını duyurdu.

Crypto.com CEO’su bu konuda incelemeler yaptı

Crypto.com CEO’su Chris Marsalek konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Avrupa pazarının uzun vadeli büyüme planları ve platformun başarısında kritik bir konumda olduğunu belirtti. Marsalec, Fransa’da düzenleyici onay almış olmaktan büyük gurur duyduklarını da sözlerine ekledi. Şirketin CEO’su, Fransa’da ürün ve hizmetlerini tanıtırken kullanıcılara güvenli ve kapsamlı bir şifreleme platformu sağlamayı hedeflediklerini de belirtti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın