medyauzmani.com

Do Kwon Tutuklama Emrinin Ardından, 3.310 Bitcoin Aktarıldı

Luna Foundation Guard (LFG), Güney Kore’nin Seul kentindeki bir mahkemenin Terra Luna Do Kwon’un kurucu ortağı için kripto para piyasasından 40 milyar dolardan fazla parayı silmesi için tutuklama emri çıkarmasından sonra iki kripto para borsasına büyük miktarda para verdi. Geçen yıl bitcoin transferi ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre; Tutuklama emri çıkarıldıktan kısa bir süre sonra Binance’den KuCoin ve OKX’e toplam 3.310 Bitcoin gönderildi. Aktarıldığı günkü döviz kurlarına göre söz konusu Bitcoin miktarının 67 milyon dolara tekabül ettiği de doğrulandı.

Blockchain Data, 5 Eylül 2022 ile 18 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında 1.354 bitcoinin KuCoin’e aktarıldığını belirtti. Toplam 5 işlemle bin 959 bitcoin OKX’e aktarıldı. Koreli yetkililerin taleplerinin ardından KuCoin, LFG dijital cüzdanından borsaya aktarılan 1.354 Bitcoin’i dondurdu. Ancak OKX’in yetkililerden gelen fonların dondurulması talebini dikkate almadığı kaydedildi. OKX’teki tutarın transferden sonra başka bir borsaya geri aktarılmış olabileceği tahmin ediliyor.

Öte yandan; Güney Koreli yetkililer, ani transferin kara para aklamak ve Do Kwon’un kaçmasına yardımcı olmak için kullanılabileceği LFG’nin fonlarını aktif olarak izliyor. Bu ayın başlarında Do Kwon’un 250.000$ değerinde USDC’yi gizemli bir cüzdana aktardığı da biliniyordu.

ne oldu?

Do Kwon tarafından başlatılan Terra Luna başlangıçta ivme kazandı, ancak bu yılın Mayıs ayında birkaç gün içinde neredeyse sıfıra düştü ve dolar karşısında tüm değerini kaybetti. Bu, kripto para piyasasından 40 milyar dolardan fazla para çıkardı. bunun üzerine; Do Kwon ve Terraform Labs, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sayıda davaya konu oldu. Ayrıca Kwon; Ayrıca vergi kaçakçılığı, yatırımcıları aldatma, haraç toplama ve bir piramit şeması oluşturma suçlarından yargılanıyordu.

Güney Kore’nin Seul kentindeki bir mahkeme, bu ay kripto ekosistemi Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon için sermaye piyasası kurallarını ihlal ettiği için tutuklama emri çıkardı. Söz konusu tutuklama emrinde Do Kwon’un yanı sıra 5 kişinin daha adı geçiyor. Güney Kore Dışişleri Bakanlığı da Kwon’un pasaportunu iptal etmek için çalışmalara başladı. Ancak yetkililerin Kwon’u yakalamak için Interpol (Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı) ile işbirliği yapmayı planladıkları söylendi. Gelişmelerden kısa bir süre sonra Interpol, Du Kwon’u Kırmızı Bülten Listesine dahil etti.

bunun üzerine; Kwon, resmi Twitter hesabından Kırmızı Bülten kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, oturma odasında oturup ‘Tweet’ yazarken kod yazdığını belirtti. “Gizlemek için elimden geleni yapıyorum” dedi. diğer taraftan; Kwon’un bir süredir Singapur’da olduğuna inanılıyor. Ancak Singapur Polisi geçtiğimiz günlerde Do Kwon’un artık ülkede olmadığını duyurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın