medyauzmani.com

Düzenlemeler sorumlu inovasyonun önünü açacak

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, 27 Eylül’de, Fransa merkez bankası Banque de France tarafından düzenlenen “Finansmanın Token’a Dönüştürülmesinin Fırsatları ve Zorlukları: Merkez Bankalarının Nasıl Bir Rol Oynaması Gerekiyor” başlıklı konuşmasında. Konferansa çevrimiçi katılın.

Konferansta blockchain, varlık tokenizasyonu, merkezi olmayan finans (DeFi) ve CBDC’ler gibi yeni teknolojilerin ve ekosistemlerin finansal sistem üzerindeki etkileri, finansal istikrar için yarattıkları zorluklar ve merkez bankalarının bu değişimde nasıl bir rol oynamaları gerektiği tartışıldı. . .

Powell, DeFi alanında “şeffaflıkla ilgili yapısal sorunlar” olduğunu söylerken, kripto kışının DeFi ve geleneksel finans arasındaki düşük etkileşim nedeniyle TradeFi olarak da bilinen geleneksel finansal sistemi etkilemediğine dair “iyi haberi” iletti. .

Mevcut yasal çerçeve içerisinde DeFi ekosistemindeki kripto faaliyetinin nasıl gerçekleştiğine dikkat edilmesi gerektiğini kaydeden Powell, merkez bankalarının sektörü düzenleyecek uygun düzenlemeler üzerinde çalışmasının zorunlu olduğunu açıkladı.

Sorumlu inovasyona desteğini açıklayan Powell, düzenlemelerin “inovasyonun meyvelerinin risksiz yenebileceği” bir ortam yaratmayı amaçladığını söyledi.

Federal Rezerv başkanı, aracıların yerini akıllı sözleşmeler veya merkezi olmayan kuruluşlar tarafından değiştirilen yeni yapılarla değiştirdiğini söyleyerek, bunların kendi riskleri olduğunu ve incelenmesi gerektiğini açıkça belirtti. Powell, zaman içinde düzenleyicilerin algoritmalar gibi konfigürasyonları düzenlerken hangi uygulamaların kullanılabileceğini öğreneceğini de sözlerine ekledi.

Stabilcoin düzenlemelerinin ABD düzenleyicileri tarafından nasıl değerlendirildiğine değinen Powell, sözlerine şöyle devam etti:

“Fed’in bakış açısından, merkez bankasının paraya olan güvenin ana kaynağı olduğuna ve olmaya devam edeceğine inanıyoruz. Stablecoin’ler bu güveni ihraççılarından alıyor. Çoğunlukla dolar bazlı olan bu stablecoin’ler, rezervin azalması durumunda kesintiye uğrayabilir. kaliteli değil. Gerçekten. Yapacağımız şey şu. İşler var.”

Powell, merkez bankasının hala bir merkez bankası dijital para birimi geliştirmeyi düşündüğünü, ancak dijital dolar verme kararının yakın zamanda verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın