medyauzmani.com

Eaton Meksika ve Çin’de akıllı fabrika girişimleri ile ilerliyor Yazar Investing.com


© Reuters.

DUBLIN – Küresel bir güç yönetimi şirketi olan Eaton Corporation (NYSE: ETN), Juarez, Meksika ve Changzhou, Çin’deki iki tesisinde Endüstri 4.0 teknolojisinin entegrasyonu ile üretim operasyonlarının dijital dönüşümünü duyurdu. Yeni inşa edilen ve eski bir tesisi temsil eden bu tesisler, operasyonel verimliliği artırmak için gelişmiş dijital teknolojilerden yararlanmakta ve diğer Eaton tesislerinin dijitalleşmesi için planlar olarak hizmet vermeye hazırlanmaktadır.

İki yıldan daha kısa bir süredir faaliyette olan Juarez tesisi 500’den fazla kişiyi istihdam etmekte ve üretim süreçlerine 10 Endüstri 4.0 teknolojisini dahil etmiş bulunmaktadır. Bağlı ekipmanların ve gerçek zamanlı dijital iş talimatlarının kullanımı, zamanında teslimatta yüzde 18’lik bir iyileşme sağladı. Tesisin sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığı, LEED Gold sertifikası ve tüm atıkların %99,8’ini geri dönüştürme veya yeniden kullanma becerisiyle kanıtlanmaktadır.

Yaklaşık yirmi yıldır faaliyet gösteren ve 370’in üzerinde çalışanı olan Changzhou’da, eklemeli üretim ve otonom robotlar gibi teknolojilerin entegrasyonu, genel fabrika verimliliğinde %26’lık bir artış sağladı. Tesisin güç kaynağını optimize eden ve kullanımı izleyen Akıllı Enerji Yönetimi çözümü, 2018’den bu yana sera gazı emisyonlarında %50’lik bir azalmaya katkıda bulundu.

Eaton’ın Endüstri 4.0’dan sorumlu başkan yardımcısı Craig Sutton, optimize edilmiş üretim ve müşteri deneyiminin geliştirilmesine yönelik artan talebi karşılamak için Endüstri 4.0 çözümlerine uyum sağlamanın önemini vurguladı. Şirket, 2023 yılında Kuzey Amerika üretimine yaptığı önemli bir yatırımın ardından, 2024 yılı sonuna kadar Avusturya, Brezilya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üç ek tesis ile akıllı fabrika ayak izini genişletmeyi planlıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın