medyauzmani.com

enCore Energy senet dönüşümü ile borcunu sıfırlıyor Yazar Investing.com


© Reuters.

DALLAS – ABD’li uranyum üreticisi enCore Energy Corp. (NASDAQ: NASDAQ:) (TSXV: EU), şirketin kalan borcunu etkin bir şekilde temizleyen 20 milyon dolarlık dönüştürülebilir senedinin adi hisseye dönüştürüldüğünü duyurdu. Bu hamle, enCore’un başlangıçta 60 milyon dolar nakit ve 60 milyon dolarlık dönüştürülebilir senet ödediği Alta Mesa Projesi’nin 2023 yılında satın alınmasından kaynaklanıyor.

Dönüşüm, senet sahibine 6.872.143 adet adi hisse senedi verilmesiyle sonuçlandı. Daha önce, 2023 yılında şirket senedin 40 milyon dolarlık kısmını geri ödemişti. Bu son dönüşümle birlikte enCore senet kapsamındaki tüm yükümlülüklerini yerine getirmiş oldu.

enCore İcra Kurulu Başkanı William M. Sheriff, şirketin 70 milyon dolar nakit ve yakında üretime geçmesi beklenen iki proje ile borç yüklü bir kuruluştan borçsuz bir kuruluşa önemli bir geçiş yaptığının altını çizdi. Bu projeler arasında Alta Mesa Projesi ve Boss Energy ile yapılan işlemin tamamlanmasının ardından kurulan bir başka girişim de yer alıyor.

Teksas’ta yer alan Alta Mesa Projesi, yılda 1,5 milyon pound U3O8 işletme kapasitesine sahip tam lisanslı bir Yerinde Geri Kazanım (ISR) uranyum tesisidir. Geçmişte yaklaşık 5 milyon pound U3O8 üretmiştir. enCore, 2024 yılının başlarında planlanan yeniden başlatma için tesisi yenilemenin son aşamasındadır. Buna ek olarak enCore, Boss Energy ile bir ortak girişim işlemi yürütmektedir. Boss Energy, enCore tarafından yönetilen girişimin %30 hissesini satın alacaktır.

enCore, Alta Mesa veya Rosita CPP’deki üretim kararlarını, ekonomik ve teknik uygulanabilirliği gösteren maden rezervlerine ilişkin bir fizibilite çalışmasına dayandırmamıştır. Bunun yerine, karar bu tesislerdeki geçmiş ISR ve işleme operasyonlarına dayanmaktadır. Şirket, fizibilite çalışması yapılmadan üretime geçildiğinde belirsizliğin ve başarısızlık riskinin arttığını kabul etmektedir.

enCore, Güney Dakota ve Wyoming’deki gelecek projeleri ve New Mexico’daki önemli uranyum kaynakları ile Amerika’nın en yeni uranyum üreticisi olarak temiz enerji misyonunu ilerletiyor. Şirket aynı zamanda invazif olmayan ve doğal yeraltı suyu ve oksijen kullanan ISR çıkarma teknolojisiyle de tanınıyor.

Bu haber enCore Energy Corp. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın