medyauzmani.com

Enflasyon patlayacak mı? Fed Dakikaları düğümü çözdü

Ekim ayının en önemli haftasına girmiş bulunmaktayız. FOMC toplantı tutanakları Çarşamba günü yayınlanacak ve Perşembe günü gelecek ABD verileri yönü belirleyecek.

Fed’in 2 Kasım’da açıklayacağı faiz kararının ne olacağı sorusuna bu hafta büyük ihtimalle yanıt bulacağız. Geçen ay beklentilerin üzerinde gelen ABD enflasyon verileri piyasaları alt üst etti. Enflasyon verileri %8,1’in üzerine çıkarsa, hisse senetlerinde ve kripto para birimlerinde yeniden büyük bir yıkım göreceğimiz açık.

Bu hafta piyasaları korkutan bir faktör daha olacak. Dakikalar içinde sert konuşma gelirse ve ABD enflasyon verileri yükselirse, piyasalar gerçek bir darbe alacak.

USD/TL enflasyon verisine kadar yatay seyri devam edecek gibi görünüyor. Direnç seviyemiz 18.60 TL – 18.75 TL ve destek seviyemiz 18.50 TL’dir.

altın para cezaları

Faiz korkusu bu hafta hem onsu hem de altını baskılamaya devam etse de gram altın 1000 TL seviyesini destek olarak belirledi. Direnç seviyemiz 1015 TL.

Korku BİST 100’ü geçmiş olsa da yine kritik direnç alanı olan 3655 puana yaklaşmış görünüyor. Bu haftanın ekonomik olayları göz önüne alındığında, bir yatırımcının direnç bölgesinde kar almayı düşünmesi mantıklı olabilir.

Bu hafta hassas varlığımız Bitcoin için zor olacak. Yatırımcıların yüksek volatiliteye hazırlanmaları gerekiyor. Güçlü desteğimizin 18.500$, güçlü direncimizin ise 20.500$ olduğunu söyleyebiliriz.

Kurucu ve araştırmacı Bara Havadis Murat Değermenci’nin “Enflasyon Patlayacak mı? Fed Dakikaları Çözülüyor” adlı analiz videosunu izleyerek finansal piyasalar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Hikayeler yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın