medyauzmani.com

Eski bir Çinli Yargıcın Tavsiyesi: Blok Zincirinde Hidroelektrik Kullanın

Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu eski başkan yardımcısı Jiang Yang, Çin’de Sichuan’ın gelişimini sürdürmekten sorumlu olanlara aşırı gelişmiş blok zinciri sektörünü kullanmalarını tavsiye etti.

Yang, “Sichuan eyaleti, düşük maliyetli hidroelektrik enerjisinin dijital para şirketlerini nasıl çekebileceği konusunda araştırma yapmalı” dedi.

Geri kalanını kripto para madenciliği yapmak için kullanma

Çin’in güneybatı bölgesinde yer alan Sichuan, uzun yağışlı bir mevsime sahiptir ve bu nedenle çok fazla hidroelektrik üreten bir ülkedir.

Sadece 2018’de bölge 78,2 gigawatt güç üretti ve toplam üretiminin yüzde 30’unu diğer bölgelere 104 milyar kWh ihraç etti.

Sichuan Eyaletinde, yağışlı mevsimde elektrik maliyetleri kWh başına 2 sente düşüyor. Bu rakam Guangzhou ve Pekin’de 11 sente ulaşıyor.

Yağışlı sezon dışında bile ücret sadece 4 sent. Bu, gelirlerinin büyük bir bölümünü elde etmek için elektriğe kredi veren kripto para madencilerinin ilgisini çekebilir.

Blockchain finansında bir atılım çağrısı

Jiang, Çin’in dünyadaki Bitcoin’lerin (BTC) yüzde 70’ini çıkardığını, bu sayının ikinci sırada yer alan Hindistan’ın yüzde 4’ünü ve üçüncü sırada yer alan ABD’nin ise yalnızca yüzde 1’ini oluşturduğunu söyledi.

Çin’in ekonomide blockchain uygulamasında ilerleme ihtiyacı hakkında yorum yapan Jiang, şunları ekledi:

“Blockchain teknolojisinin finansta kullanımı çoğu zaman dijital para birimlerinin ötesine geçti. Bugün en etkili olanı Bitcoin.”

Kripto ticaret platformu Bitkan’ın CEO’su Leon Liu, Başkan Xi’nin geçen hafta blockchain’i teşvik eden konuşmasının ardından platformdaki Bitcoin ticaret hacminin dört katına çıktığını söyledi.

Madencilik faaliyetindeki artış, madenciler ödüllerini alırken fiyatların da yükselmesine neden oluyor.

Çin, Eylül 2017’de tüm yerel kripto borsalarını yasakladı.

Cointelegraph’ın dün bildirdiğine göre, Çin Halk Bankası ve piyasa düzenleyicileri, dijital ödemelerle ilgili 11 tür fintech donanımı ve yazılımı için yeni bir sertifikasyon süreci uyguladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın