medyauzmani.com

Eski Revolut Çalışanları Yeni Kripto Yatırım Uygulaması için 3.5 Milyon Dolar Artırdı

Eski Revolut çalışanları Eileen Denovitzer ve Shailendra Sasson, Index Ventures liderliğindeki bir turda bir kripto yatırım uygulaması geliştirme girişimi olan Solvo’yu finanse etmek için 3,5 milyon dolar topladı. Söz konusu yatırım turuna CoinFund ve FJ Labs da katıldı. Solvo, turdan 17.5 milyon dolar değerleme ile ayrıldı. Revolut’ta çalışırken tanışan Denovitzer ve Sasson, Solvo ile birlikte kripto yatırım araçlarını basitleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Daha önce, Avrupalı ​​fintech devi Revolut’un eski çalışanları kripto projeleri geliştiriyor olarak görülüyordu.

iletilen ayrıntılara göre; Dinovicer, yatırım turunun ardından yeni projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Teknik bilgisi olmayan kişilerin kripto yatırım araçlarını geleneksel bankacılık yatırım araçlarına göre kullanmalarının daha zor olduğunu kaydeden kurucu, piyasada mevcut olan tüketici çözümlerinin sadece “token” alıp satmaya odaklandığını söyledi. Dinovicer, Solvo’nun kullanıcılara “Vault” ve “Bundles” gibi farklı yatırım ürünleri sunacağını da sözlerine ekledi.

Solvo, Ekim ayında iOS’ta mevcut olacak

Paylaşılan bilgilere göre; “Vault”, kullanıcıların SOL ve ADA gibi kripto para birimlerinde “depolayarak” yüzde 8’e kadar getiri elde etmelerini sağlar. “Paketler”, kullanıcıların DeFi (merkezi olmayan finans), metaverse “tokenleri” ve oyunlara yatırım yapmalarını sağlar. Solvo’nun yakın zamanda açılan bekleme listesinde şu anda 5.000 kişi var. Uygulamanın Ekim ayında iOS’ta kullanıma sunulması bekleniyor.

Öte yandan, Revolut’un eski gelir başkanı Alan Chang, Eylül başında Web3 tabanlı enerji girişimi Tesseract için 78 milyon dolarlık yatırım fonu topladı. benzer şekilde; Şirketin kripto bölümünün eski başkanı Soups Ranjan, geçtiğimiz günlerde FTX, Blockchain.com ve Brave gibi müşterilere hizmet veren bir dolandırıcılık tespit girişimi olan Sardines için “a16z” liderliğindeki bir yatırım turunda 52 milyon dolar topladığını duyurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın