medyauzmani.com

Focus Universal içecek fermantasyonunu otomatikleştirmek için Ininbio ile ortaklık kurdu Yazar Investing.com


© Reuters.

ONTARIO, CA ve LOS ANGELES, CA – Nesnelerin İnterneti (IoT) ve 5G için donanım ve yazılım alanında yenilikçi bir şirket olan Focus Universal Inc. (NASDAQ:FCUV) bugün, alkollü içecek üretiminde fermantasyon sürecini geliştirmek için Meksika merkezli bir teknoloji firması olan Ininbio ile ortak bir çalışma yürüttüğünü açıkladı. Ortaklık, bira, tekila ve mezcal üretiminde geleneksel olarak manuel olarak yapılan temel ölçümlerin izlenmesini otomatikleştirmeyi amaçlıyor.

Focus Universal’ın teknolojisi, Ininbio’ya fermantasyon süreci için çok önemli olan çeşitli parametrelerin gerçek zamanlı ve doğru ölçümleri için gelişmiş sensörler ve kontrolörler sağlayacaktır. Bunlar arasında toplam çözünmüş katılar (TDS), oksijen seviyeleri, basınç, pH, sıcaklık, nem, biyokütle ve alkol içeriği yer alıyor. Ininbio bu ürünleri geliştirmek için 250.000 dolarlık bir başlangıç yatırımı taahhüt etmiştir.

Focus’un CEO’su Desheng Wang, teknolojilerinin sadece Meksika’da değil, tüm dünyada içecek üretiminde devrim yaratma potansiyeline atıfta bulunarak anlaşmadan duyduğu heyecanı dile getirdi. Meksika’nın önde gelen ekonomik sektörlerinden biri olan gıda ve içecek üretimi, 2019 yılında ülkenin toplam üretimine %21, GSYH’sine ise %4,5 oranında katkıda bulundu. Meksika’nın bira pazarının 2024 yılında tek başına 16,8 milyar dolar gelir getirmesi bekleniyor.

Focus Universal, 28 patent ve beklemede olan patent portföyü ve 8 ticari marka ile IoT ve 5G alanında donanım ve yazılım tasarımı için uygun maliyetli, enerji tasarrufu sağlayan ve yüksek performanslı çözümler konusunda uzmanlaşmıştır.

Bu makaledeki bilgiler bir basın bülteni açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın