medyauzmani.com

FTX’in varlıklara teklif vererek Celsius’u kurtarmayı planladığı iddia ediliyor

Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried (SBF) liderliğindeki kripto para borsası FTX, varlıklarına teklif vererek sözde kripto borç veren Celsius Network’ü kurtarmayı planlıyor. FTX’in Celsius’u kurtarma planlarına ilişkin söylentiler, aynı gün Alex Mashinsky’nin Celsius CEO’luğundan istifa ettiğini açıkladığı gün kazayla su yüzüne çıktı.

Kararını açıklayan Mashinsky, “CEO olarak devam eden rolümün dikkatimi dağıtmasına, topluluğumuzun üyelerinin karşılaştığı zorlu mali koşullar için üzgünüm” diye ekledi. FTX’in Celsius’un varlıklarını satın alma planı, borsanın borç vereni kurtarma niyetini gösteriyor. Bu aynı zamanda FTX ABD’nin Voyager için yaklaşık 1,4 milyar dolarlık kazanan bir teklif almasıyla da uyumludur.

Bloomberg, SBF anlaşmalarına aşina bir kişinin önsezisine dayanarak FTX’in Celsius’a olan ilgisini bildirdi. Ancak henüz iki taraftan da resmi bir açıklama yapılmadı.

22 Eylül’de FTX’in yatırımcılarla 1 milyar dolar toplamak için görüşmelerde bulunduğu kaydedildi. Kazanılırsa, borsanın bir ayı piyasasının ortasında 32 milyar dolarlık değerini korumasına yardımcı olacaktır.

Celsius, 1,2 milyar dolar olarak tahmin edilen kayıpları bildirdikten sonra 2022’nin ortalarında iflasını ilan etti. Ağustos ayında Reuters, Ripple’ın Celsius’un düşüşte olan varlıklarını satın almakla ilgilendiğini belirtti.

FTX borsası, Cointelegraph’ın yorum talebine henüz yanıt vermedi.

FTX USA başkanı Brett Harrison, yeniden yapılanma hamlesi nedeniyle önümüzdeki birkaç ay içinde danışmanlık pozisyonuna geçmek için istifa etti.

Harrison, “O zamana kadar, FTX’in 2022’yi tüm belirgin ivmesiyle tamamlamasını sağlamak için bu geçişte Sam Bankman-Fried ve ekibine yardımcı olacağım.” Dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın