medyauzmani.com

Gilead Sciences, CymaBay Therapeutics’i 4,3 milyar dolar nakit karşılığında satın aldı Yazar Investing.com


© Reuters

Gilead Sciences (GILD) Pazartesi günü yaptığı açıklamada CymaBay Therapeutics’i (CBAY) 4,3 milyar dolar karşılığında satın alacağını duyurdu. Bu satın alma, Gilead’ın karaciğer hastalıklarına yönelik tedavi yelpazesini geliştirmeyi amaçlıyor.

GILD, her bir hisse için nakit olarak 32.50 $ ödemeyi kabul etti. Bu satın alma işleminin 2024 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Bu anlaşma Gilead’a, safra kanallarının iltihaplanmasıyla karakterize kronik bir karaciğer rahatsızlığı olan primer biliyer kolanjiti tedavi etmek için geliştirilen CymaBay’in önde gelen deneysel ilacı seladelpar’a erişim sağlayacak.

Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) seladelpar için Yeni İlaç Başvurusunu kabul etti ve inceleme sürecini hızlandırmayı kabul etti.

Gilead Sciences CEO’su Daniel O’Day, “Gilead’ın karaciğer hastalıklarının yönetimi ve ortadan kaldırılması konusundaki kapsamlı deneyimini kullanarak seladelpar’ı daha da geliştirmeye istekliyiz” dedi. “CymaBay tarafından kurulan sağlam araştırma ve geliştirme temeli ile PBC’den etkilenen bireyler için önemli bir ihtiyacı karşılamayı ve çığır açan tedavilerden oluşan kapsamlı portföyümüzü geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın