medyauzmani.com

GitHub, Tornado Cash kod depolarındaki yasağı kısmen kaldırdı

Kripto karıştırıcı Tornado Cash, GitHub’da birkaç hafta yasaklandıktan sonra yazılım geliştirme platformuna geri döndü.

Ethereum geliştiricisi Preston Van Loon, 22 Eylül Perşembe günü resmi Twitter hesabında paylaştı. sevkiyatta GitHub’ın Tornado Cash organizasyonunu ve programa katkıda bulunanlara yönelik yasağı kısmen kaldırdığını kaydetti. Ancak Tornado Cash Token depoları artık salt okunur modda görüntülenebilir, bu da GitHub’ın tüm işlevleri yeniden açmadığı anlamına gelir.

Van Loon, “Ancak bu, doğrudan yasaklamanın üzerinde bir gelişme,” diye açıkladı Van Loon, “Hala GitHub’ın tüm kararlarını geri almasını ve kod depolarını geri almasını sağlamaya çalışıyorum.”

GitHub verilerine göre Tornado Cash deposu, Tornado Cash’in kurucu ortağı Roman Semenov’un hesabının platformdan kaldırıldığını açıklamasından kısa bir süre sonra 22 Ağustos’ta güncellendi. 8 Ağustos’ta ABD Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), ABD vatandaşlarının Tornado Cash kullanmasını yasakladı ve Mixer ile ilişkili 44 $ (USDC) ve Ethereum (ETH) adreslerini kara listeye aldı.

GitHub depolarındaki Tornado Cash yasağının kısmen kaldırılması, OFAC’ın 13 Eylül’de Tornado Cash ile ilgili politikalarını netleştirmesinden kısa bir süre sonra geldi. OFAC, ABD vatandaşlarının blender kodunu kopyalayarak veya çevrimiçi kullanıma açarak yaptırımları ihlal etmeyeceklerini duyurdu. Ayrıca Tornado Cash web sitesini ziyaret etmenin yasak olmadığını belirtti.

Ethereum blok zincirini temel alan Tornado Cash, kullanıcıların blok zincirindeki kripto işlemlerini gizlemesine olanak tanıyan ve blok zincirindeki izleri silerek anonimlik sağlayan bir araç görevi görür. Ethereum karıştırıcı, OFAC yasağının ardından küresel düzenleyiciler tarafından da inceleme altına alındı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın