medyauzmani.com

Goldman Sachs, 4 Türk bankasının fiyat hedefinde değişikliğe gitti Yazar Investing.comInvesting.com – , geçen haftanın son iş gününde payları BIST’te işlem gören dört Türk bankası için hedef fiyatlarını yukarı yönlü olmak üzere revize ederken iki banka için hedef fiyatını korudu.

ABD merkezli küresel banka, Akbank (), Garanti Bankası (), Vakıfbank () ve Yapı Kredi () için fiyat hedefini yukarı yönlü revize etti. İş bankası () ve Halkbank () için hedef fiyatını değiştirmedi. 

Sunulan rapora göre; Akbank’ın 43,6 TL olan hedefi 49 TL olarak güncellenirken tavsiye “Al” olarak açıklandı. Garanti Bankası’nın hedef fiyatı 62 TL’den 71 TL’ye yükseltildi. Tavsiye ise “Nötr” olarak açıklandı. Vakıfbank’ın hedef fiyatı 10,4 TL’den 11 TL’ye yükseltilirken tavsiye “Sat” olarak kaldı.

Banka, Yapı Kredi’nin hedef fiyatını 22,8 TL’den 26 TL’ye yükselti. Banka hissesi için tavsiyesi ise “Nötr” olarak açıklandı. İş Bankası hedef fiyatı 24 TL’de ve tavsiyesi “Nötr”de kaldı. Halkbank için de hedef fiyatını değiştirmeyen Goldman Sachs, HALKB için hedefini 7,3 TL’de ve tavsiyesini “Nötr”de tuttu.

Bankacılık endeksi, yılbaşından bu yana %11 yükselirken aynı zaman diliminde %20 değer kazanan BIST 100’ün performansının altında kaldı. Bankacılık endeksine dahil hisseler arasında , yılbaşından bu yana %37,4 oranında yükselişle en iyi performans gösteren hisse olarak devam ediyor. payı ise endeks dahilinde 2024 yılında %9’a yakın değer kaybıyla ekside kalan tek hisse konumunda.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın