medyauzmani.com

Grayscale Bitcoin Trust, Genesis ile İki Anlaşmayı Sonlandırdı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yakın zamanda yapılan bir dosyaya göre, Grayscale Bitcoin Trust, kripto para birimi komisyoncusu Genesis ile devam eden iki anlaşmayı feshetti.

Birincisi, Genesis artık Grayscale’in hisselerinin dağıtımı ve pazarlamasında Grayscale’e yardımcı olmayacak. Buna ek olarak, Genesis artık 3 Ekim itibarıyla onaylı bir güven fonu katılımcısı olmayacak, ancak Grayscale için likidite sağlayıcısı olarak hizmet vermeye devam edecek. Her iki anlaşma da 2019 yılında yürürlüğe girdi.

Yukarıdaki sorumluluklar o zamandan beri Grayscale Bitcoin Trust’ın tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş ve Grayscale Investments LLC’nin bir yan kuruluşu olan Grayscale Securities LLC’ye devredilmiştir. Geçmişte Genesis Grayscale, Trust’ın sosyal medyada pazarlanmasına ve Trust gönderileri oluşturmak için dijital varlıkların aktarılmasına yardımcı oldu.

Ancak Genesis, devam eden kripto kışında zor zamanlar geçirmiş gibi görünüyor. Genesis direktörü Matthew Balensweg, geçen hafta görevinden beş yıldan fazla bir süre sonra istifa ettiğini ve danışmanlık pozisyonuna geçişini duyurdu. Ağustos ayında Genesis CEO’su Michael Morrow istifa ederken, şirket maliyetleri düşürmek için işgücünü %20 oranında azalttı. Morrow daha önce Genesis fonlarının feshedilmiş kripto para hedge fonuna maruz kaldığını doğrulamıştı. Three Arrows Genesis’in ana şirketi olan Digital Currency Group devreye girmek ve bazı kayıpların karşılanmasına yardımcı olmak zorunda kaldı.

Grayscale, Bitcoin Trust’ı tezgah üstü konumundan bu yıl borsada işlem gören bir fona dönüştürmeye çalıştı, ancak başvurusu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedildi çünkü teklifin “tasarlandığını” açıklamadı. hileli ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek.”

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshyn, Grayscale Bitcoin Trust listeleme başvurusunu reddettiğinde benzer yatırım araçlarına tutarlı bir muamele uygulamadığını savunarak SEC’e dava açtı. Öte yandan, GBTC hisseleri, kısmen dava riski nedeniyle 2021’den beri sürekli olarak spot bitcoin fiyatının altında işlem görüyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın