medyauzmani.com

GreenPower elektrikli araç üretimi için 5 milyon dolar kredi aldı Yazar Investing.com


© Reuters.

VANCOUVER – Sıfır emisyonlu elektrikli araç üreticisi GreenPower Motor Company Inc. (NASDAQ:GP) (TSXV:GPV), Export Development Canada (EDC) ile 5 milyon dolara kadar döner kredi anlaşması imzaladı. Bu finansal düzenleme, mevcut müşteri siparişlerine dayalı olarak tamamen elektrikli araçların üretimini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Bugün duyurulan kredi anlaşması, GreenPower’a iki yıllık bir süre boyunca ek likidite sağlayacak ve şirketin araçlar teslim edildikçe geri ödeme yapma esnekliği ile birden fazla sipariş için üretimi finanse etmesine olanak tanıyacak. Bu yeni tesis, GreenPower’ın 8 milyon dolarlık işletme kredisi ve daha önce EDC tarafından garanti edilen 5 milyon dolara kadar bekleme akreditifini içeren mevcut finansal kaynaklarını tamamlıyor.

GreenPower CEO’su Fraser Atkinson, EDC ile genişletilen ilişkiden duyduğu heyecanı dile getirerek, kredi imkanının şirketin birden fazla siparişte finansmandan yararlanmasını sağlayacağını ve potansiyel olarak satışları artıracağını vurguladı. Atkinson, finansman yapısının hissedar değerini sulandırmadan şirketin üretim ihtiyaçları ve sipariş karşılama stratejisiyle uyumlu olduğunu vurguladı.

EDC Kıdemli Başkan Yardımcısı Guillermo Freire, EDC’nin GreenPower’ın uluslararası genişlemesini ve ticari elektrikli araç pazarındaki rolünü destekleme konusundaki kararlılığının altını çizdi. Freire, EDC’nin GreenPower gibi orta ölçekli şirketlerin küresel potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya yönelik stratejik ortaklık yaklaşımına dikkat çekti.

GreenPower’ın ürün yelpazesinde transit otobüsler, okul otobüsleri, servis araçları ve kargo minibüsleri gibi çeşitli tamamen elektrikli orta ve ağır hizmet araçları yer alıyor. Şirket, sıfır emisyon sağlamak için akülü araçlarında temiz tabaka tasarım yaklaşımını kullanmaktadır. Merkezi Vancouver, Kanada’da bulunan ve Güney Kaliforniya’da operasyonel tesisleri bulunan GreenPower, Kasım 2015’te Toronto borsasında halka açıldı ve Ağustos 2020’de NASDAQ’a kote oldu.

Bu finansal gelişme bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve GreenPower’ın ticari faaliyetleri ve EDC ile yapılan yeni kredi anlaşması hakkında gerçeklere dayalı bilgi sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın