medyauzmani.com

Gritstone bio, Faz 2b COVID-19 aşı denemesini 2024 Sonbaharına erteledi Yazar Investing.com


© Reuters.

EMERYVILLE, Kaliforniya – Klinik aşamada bir biyoteknoloji şirketi olan Gritstone bio, Inc. (NASDAQ: GRTS) bugün, yeni nesil COVID-19 aşısı için Faz 2b denemesinin, başlangıçta planlanan yılın ilk çeyreğinden farklı olarak 2024 Sonbaharında başlamasının planlandığını duyurdu. Denemenin yeniden planlanması kararı, çalışmanın ruhsatlandırma değerini artırması beklenen tamamen İyi Üretim Uygulamaları (GMP) sınıfı hammaddelerin dahil edilmesini amaçlamaktadır.

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’nın Biyomedikal İleri Araştırma ve Geliştirme Kurumu (BARDA) tarafından federal fonlarla desteklenen CORAL-BARDA çalışması, 10.000 katılımcının kaydedileceği randomize, çift kör bir çalışmadır. Gritstone’un kendi kendini çoğaltan mRNA (samRNA) aşı adayının etkinliği, güvenliği ve immünojenisitesini onaylanmış bir COVID-19 aşısıyla karşılaştıracaktır.

Gritstone bio’nun Kurucu Ortağı, Başkanı ve CEO’su Andrew Allen, MD, PhD, çalışmanın hazırlanmasındaki rehberlikleri ve destekleri için FDA ve BARDA’ya şükranlarını ifade etti. Çalışmanın daha iyi yorumlanabilirliği ve en son mevsimsel COVID-19 varyantını aynı anda ele alma yeteneği de dahil olmak üzere GMP sınıfı malzemeler kullanmanın potansiyel faydalarını vurguladı.

Gritstone’un aşı adayının temelini oluşturan samRNA teknolojisi, hücre içindeki antijen RNA’sını güçlendirmek için tasarlanmıştır ve potansiyel olarak uzun süreli ve yüksek antijen ekspresyonuna yol açar. Aşı, daha düşük dozaj gereksinimleri ve buzdolabı stabilitesi vaadiyle güçlü bir bağışıklık tepkisi oluşturmak için hem Spike hem de Spike olmayan antijenleri entegre eder.

Şirketin yeni nesil aşılarına yaklaşımı, kritik hastalık alanlarını hedeflemek için bağışıklık sisteminin birden fazla kolunu eğiterek güçlü ve kalıcı bir bağışıklık tepkisi oluşturmayı amaçlamaktadır. Gritstone bio, viral hastalıkların ve solid tümörlerin tedavisi ve önlenmesi için bir ürün adayı portföyü üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

Bu duyuru Gritstone bio’nun basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

Gritstone bio, Inc. (NASDAQ: GRTS) yeni nesil bir COVID-19 aşısı için Faz 2b denemesine hazırlanırken, InvestingPro’nun finansal ölçümleri ve analist görüşleri, şirketin mevcut piyasa durumu ve gelecek beklentileri hakkında daha geniş bir resim çiziyor.

InvestingPro Verileri, Gritstone bio’nun 214,52 milyon USD piyasa değerine sahip olduğunu vurgulayarak biyoteknoloji sektöründeki büyüklüğünü gösteriyor. Şirketin 2023’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki aylık geliri 10,22 milyon ABD dolarıdır ve bu gelirde %45,47’lik önemli bir düşüş görülmüştür. Ayrıca, şirketin aynı dönemdeki brüt kâr marjı -%1109,66 ile önemli ölçüde negatif olup, şirketin kârlılığını sürdürme konusundaki zorluklarını göstermektedir.

InvestingPro İpuçları, şirketin hızla nakit tüketmesi ve analistlerin önümüzdeki dönem için kazançlarını aşağı yönlü revize etmesi nedeniyle dikkatli olunmasını öneriyor. Dahası, Gritstone bio’nun bu yıl kârlı olacağını tahmin etmiyorlar, bu da potansiyel yatırımcılar için endişe kaynağı olabilir. Daha olumlu bir not olarak, şirketin likit varlıkları kısa vadeli yükümlülüklerini aşarak yakın vadede bir miktar finansal istikrar sağlıyor.

Gritstone bio’nun finansal sağlığı ve gelecekteki beklentileri hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek isteyen okuyucular için InvestingPro’da ek ipuçları mevcuttur. Şu anda şirketin performansı ve potansiyel yatırım riskleri veya fırsatları hakkında daha fazla bilgi sağlayabilecek 11 InvestingPro İpucu daha var. Bu ipuçlarını keşfetmek ve Gritstone bio’nun finansal durumu hakkında kapsamlı bir anlayış kazanmak için, ilgilenen okuyucular adresini ziyaret edebilir ve PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliğinde ek %10 indirim elde edebilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın